اتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزی خراسان رضوی

پایگاه خبری و اطلاع رسانی

سال حمایت از کالای ایرانی

منو

بر گزاری همایش مدیریت بحران آب و تنش آبی در بخش کشاورزی

نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : پنج شنبه ، 15 تير 1396

برگزاری همایش آموزشی مباحث نوین در مدیریت کمبود آب و تنش خشکی در کشاورزی

 

همایش آموزشی مباحث نوین در مدیریت کمبود آب و تنش خشکی در کشاورزی بحران آب و پیامدهای ناشی از آن با هدف بررسی مسائل و مشکلات آب کشور دراتاق بازرگانی مشهد  برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اتاق مشهد پرفسور پسرک لی  در این همایش با اشاره به چالشهای  پیش رو کم آبی درایران  و مقایسه  شرایط بحرانی  موجود  بویژه  در بخش کشاورزی  و مقایسه آن  با کشورهای خاور میانه  و همسایه گفت: اگر ما در بخش کشاورزی دست به تحول نزنیم  و در اصلاح  سیستم های آبیاری اقدام جدی به عمل نیاوریم  شرایط بسیار بحرانی  و غیر قابل  کنترل  در حوزه آب و کمبود ان در کشور را باید انتظار بکشیم.

دکتر رضاشیران خراسانی نماینده مردم مشهد و کلات نادری در مجلس شورای اسلامی در همایش مدیریت بحران آب و تنش آبی در بخش کشاورزی گفت:مدیریت مصرف آب یعنی مدیریت صیانت از حیات،او با اشاره به اهمیت آینده پژوهی در حوزه آب تاکید کرد آینده پژوهی ما را ملزم‌ به داشتن برنامه در حوزه مصرف آب میکند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد اگر برنامه محور باشیم بخشی از مشکلات حل خواهد شد و چون تا کنون برنامه منسجم در مدیریت مصرف آب نداشتیم نتوانستیم در حوزه آب به خوبی عمل نماییم.

شیران با اشاره به اهمیت داشتن برنامه برای اداره کشور افزود امروزه ما نیازمند جدی آمایش سرزمین هستیم که در این صورت نرخ رشد بهره وری افزایش میابد.

نماینده مردم مشهد که پیش از این برای حل مشکلات کشف رود فعالیت های جدی داشته است افزود مسیری که در احیای کشف رود طی میکنیم‌به علت این که بازچرخانی آب نداریم مسیر مناسبی نیست.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در خصوص توسعه ثروت و قدرت در کشور گفت:در توسعه علیرغم زحمات متعددی که کشیده شده است چون بخشی عمل کرده ایم و اصلا فرابخشی فکر نکردیم نتوانستیم ثروت و قدرت را به صورت عادلانه در کشور توزیع نماییم.

رضا_شیران_خراسانی در پایان سخنان خود گفت:در قانون بودجه سال ۹۶ کل کشور،حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان از بخش های دیگر را کاهش دادیم تا به بخش آب کمک شود.اما چون در کشور مدل اجرایی تمرکزگرایی است متاسفانه توزیع عادلانه ثروت و قدرت به درستی در سطح مملکت انجام نمیشود.

 

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد