اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان رضوی

سال جهش تولید

منو

پیشنهاد تشکیل منطقه مشترک ایران و ترکیه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : چهارشنبه ، 03 ارديبهشت 1399

رئیس اتاق ایران و ترکیه مطرح کرد

پیشنهاد تشکیل منطقه مشترک ایران و ترکیه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

مهرداد سعادت در مورد آخرین وضعیت تجارت ایران و ترکیه اظهار داشت: فعلا مرزهای دو کشور بسته است. از روز نخست هم بزرگترین دغدغه ما ادامه تجارت زمینی بود چون ترانزیت ریلی کفاف حجم تجارت دو کشور را نمی‌دهد .

رئیس اتاق ایران و ترکیه اظهار داشت: در حال حاضر نزدیک به ۱۶۰ کامیون ترک به قصد ایران و افغانستان پشت مرز ایران، از سوی خود ترک‌ها متوقف شده و اجازه ورود به خاک ما را نمی‌دهند که البته هزینه آن را تولیدکننده ایرانی که نیازمند مواد اولیه است باید بپردازد.

مهرداد سعادت  در مورد آخرین وضعیت تجارت ایران و ترکیه اظهار داشت: فعلا مرزهای دو کشور بسته است. از روز نخست هم بزرگترین دغدغه ما ادامه تجارت زمینی بود چون ترانزیت ریلی کفاف حجم تجارت دو کشور را نمی‌دهد از همین روی پیشنهاد دادیم که حداقل مرز بازرگان باز باشد که متاسفانه مورد پذیرش قرار نگرفت.

وی ادامه داد: در روزهای اخیر رایزنی های از سوی مقامات ما مانند وزیر کشور، رییس دفتر رییس جمهور و رییس سازمان توسعه تجارت با همتایان ترک خود داشته اند که هنوز به نتیجه نرسیده است.

سعادت تصریح کرد: در حال حاضر نزدیک به 160 کامیون ترک به قصد ایران و افغانستان پشت مرز ایران، از سوی خود ترک‌ها متوقف شده و اجازه ورود به خاک ما را نمی‌دهند که البته هزینه آن را تولیدکننده ایرانی که نیازمند مواد اولیه است باید بپردازد.

وی با بیان اینکه پیشنهاد تشکیل منطقه مشترک با ترکیه داده‌ایم، گفت: تمام تلاش ما معطوف بر حل و فصل مشکلات تجاری است از همین روی پیشنهاد تشکیل منطقه مشترک با رعایت پروتکل‌های بهداشتی همانند آنچه در مرز ترکیه و عراق ایجاد شده است را داده‌ایم که البته هنوز پاسخ مثبتی از سوی ترک‌ها دریافت نکرده‌ایم.

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد