اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان رضوی

سال جهش تولید

منو

ایجاد پویش «همدل» با هدف تهیه لباس حفاظت فردی کادر درمانی

ایجاد پویش «همدل» با هدف تهیه لباس حفاظت فردی کادر درمانی
نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : سه شنبه ، 05 فروردين 1399

نایب رئیس کانون زنان بازرگان خراسان رضوی، از تلاش این تشکل برای کمک به مقابله با بیماری کرونا سخن گفت:

ایجاد پویش «همدل» با هدف تهیه لباس حفاظت فردی کادر درمانی

 

نایب رئیس کانون زنان بازرگان استان خراسان رضوی از ایجاد و فراخوان پویش «همدل» با هدف تهیه لباس حفاظت فردی کادر درمانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی؛ «آذر کیانی نژاد» در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد:در هماهنگی هایی که با بسیج جامعه پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دست اندرکاران بیمارستان امام رضا (ع) انجام گرفت، تاکید بر این بود که در وهله نخست، حفاظت از جان کادر درمانی در اولویت قرار بگیرد و بر همین اساس کانون زنان بازرگان، پویشی را کلید زد که هدف آن تولید لباس ها و اقلامی است که این مهم را محقق می سازد و بخشی از نیاز کادر درمانی و بهداشتی که در خط مقدم خدمت رسانی هستند را مرتفع می سازد.

وی تصریح کرد: برای این منظور، هماهنگی هایی نیز با اتاق بازرگانی استان داشتیم. پارلمان بخش خصوصی با فعال نمودن جامعه یاوری استان(تشکل خیریه تحت پوشش اتاق خراسان رضوی)، تلاش دارد تا کمک های مردمی را به منظور حمایت از کادر درمانی جمع آوری کند و ما نیز از همین مسیر، مشارکت و تعامل لازم را کلید زدیم.

وی خاطرنشان کرد: در مسیر تحقق اهداف این پویش، بعضی از اعضای کانون زنان بازرگان در کارگاه های صنعتی کار دوخت و دوز لباس های حفاظت فردی را انجام می دهند البته ناگفته نماند برای تولید این لباس ها در تیراژ بالا از ظرفیت شرکت های صنعتی نیز استفاده می شود.  

 کیانی‌نژاد با بیان اینکه کانون زنان بازرگان طی روزهای آتی نخستین بخش از لباس های حفاظت کادر درمانی را به دانشگاه علوم پزشکی تقدیم خواهد کرد، ادامه داد: در وهله نخست 400 لباس حفاظت شخصی در حال دوخت است که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد به کادر درمانی استان تحویل داده می شود.

 نایب رئیس کانون زنان بازرگان خراسان رضوی با اشاره به اینکه در حال حاضر دو کارگاه با بیش از 20 نیروی کار، در روند تهیه لباس های کادر درمانی فعال هستند، یادآور شد: خوشبختانه این کمپین از سوی مردم مورد حمایت خوبی قرار گرفته و وجوه مردمی در حال واریز به حساب جامعه یاوری است.

کیانی نژاد افزود: علاوه بر این کانون زنان بازرگان، 500 پک های تغذیه ای را نیز با همکاری برخی از شرکت های بخش خصوصی برای کادر درمان بیمارستان امام  رضا (ع) تدارک و توزیع کرده است. آنچه که از سوی این انجمن و به مدد حمایت جمعی از فعالان اقتصادی استان انجام گرفته، در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی ما بوده است.

وی یادآور شد: از فعالان اقتصادی و خیران عزیز دعوت می کنیم تا ما را در امر تهیه اقلام مورد نیاز برای تهیه این لباس های حفاظتی، یاری کنند. به هر میزان که کمک ها افزایش پیدا کند، اقدامات ما نیز توسعه پیدا خواهد کرد. امیدواریم بتوانیم با همدلی هر چه بیشتر از این بحران عبور کنیم.

 

 

 

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد