اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان رضوی

سال جهش تولید

منو

پنجمین نمایشگاه اختصاصی ایران در تاجیکستان؛ فرصتی برای توسعه حضور در بازار این کشور

پنجمین نمایشگاه اختصاصی ایران در تاجیکستان؛ فرصتی برای توسعه حضور در بازار این کشور
نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : دوشنبه ، 11 آذر 1398

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تاکید کرد:

پنجمین نمایشگاه اختصاصی ایران در تاجیکستان؛ فرصتی برای توسعه حضور در بازار این کشور

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: برپایی پنجمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان، ظرفیتی ارزشمند و مجالی مغتنم برای توسعه حضور کشور و استانمان در بازار این کشور است و از این منظر باید حضور توانمند و در قواره نام کشورمان در این نمایشگاه داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی؛« علی رسولیان» در جلسه ای که به منظور هماهنگی برای برپایی این نمایشگاه در محل استانداری برگزار شد، عنوان کرد: این نمایشگاه از 30آذر تا 3دیماه امسال در شهر دوشنبه تاجیکستان برگزار می شود.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه شرکت های تولیدی و فعالان اقتصادی در بخش های صنایع غذایی، بهداشتی، درمانی، بخش های مختلف تولیدی، ماشین آلات کشاورزی، مصالح ساختمانی، صادرات خدمات فنی و مهندسی، فرش و لوازم خانگی، خدمات فرهنگی و... حضور خواهند داشت.

رسولیان به مشترکات تاریخی، فرهنگی و زبانی دو کشور اشاره و یادآور شد: توسعه روابط اقتصادی با کشورهای همسایه، در اولویت سیاستگذاری های کشورمان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی، اتاق اصناف مشهد و اتحادیه صادرکنندگان استان در برگزاری این نمایشگاه نقش پر رنگی خواهند داشت.

وی تاکید کرد: این نمایشگاه برای ما بسیار حائز اهمیت است و کیفیت حضور ما در این رویداد باید به قواره شان و نام جمهوری اسلامی ایران باشد.

در ادامه این جلسه سلطانی مدیر بازرگانی خارجی نمایشگاه بین المللی مشهد نیز در ادامه این جلسه تصریح کرد: تاکنون 21 شرکت در بخش های تجاری و 13 شرکت توسط اتحادیه صادرکنندگان استان برای حضور در نمایشگاه اعلام آمادگی و ثبت نام کرده اند.

وی به فرصت کوتاه باقیمانده برای ثبت نام جهت حضور در این نمایشگاه اشاره و از فعالان اقتصادی دعوت کرد تا در صورت تمایل، ثبت نام خود را انجام دهند.

وی توضیح داد: در این نمایشگاه 800 متر فضای مسقف و 200 متر فضای باز پیش بینی شده که علاقه مندان می توانند در آن ها، محصولات و خدمات خود را به نمایش بگذارند و معرفی کنند.

این گزارش حکایست؛ در این جلسه نمایندگان بخش های مختلف از اقدامات خود برای برپایی هرچه بهتر این رویداد، گزارشاتی را ارائه نمودند.

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد