اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان رضوی

سال جهش تولید

منو

با سود 18 درصدی تسهیلات بانکی، رونق تولید امکان‌پذیر نیست

با سود 18 درصدی تسهیلات بانکی، رونق تولید امکان‌پذیر نیست
نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : دوشنبه ، 16 ارديبهشت 1398

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان رضوی:

با سود 18 درصدی تسهیلات بانکی، رونق تولید امکان‌پذیر نیست

 

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: دولت باید جذابیت صنعتگری را افزایش دهد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی، غلامعلی رخصت یکی از مهم ترین راه های تحقق شعار سال را حمایت از صنعت خواند و گفت: این حمایت با تسهیلات 18 درصدی امکان‌پذیر نیست زیرا این میزان سود تسهیلات، تولیدکننده را به سمت ورشکستگی سوق می دهد.

وی با بیان اینکه جایگاه صنعتگر باید در کشور ارزشمند شمرده شود و به کارآفرینی به عنوان کاری مقدس نگریسته شود، افزود: دولت باید با اقدامات زیربنایی و حمایت هایش، مردم و سیستم های اجرایی را مجاب به این کند که صنعت دارای توجیه اقتصادی است و نشان دهد که جذابیت در فعالیت صنعتی و تولیدی است، نه در فعالیت های دلالی. با ایجاد جذابیت در صنعت، این بخش دارای توجیه اقتصادی خواهد بود و مردم هم به سرمایه گذاری در این بخش علاقه مند می‌شوند و در نتیجه شاهد رونق تولید خواهیم بود.

رخصت تاکید کرد: برای دستیابی به رونق تولید باید به دنبال توسعه کارآفرینی باشیم زیرا هر کشوری که بیشترین کارآفرینان را داشته باشد، موفقیت بیشتری در اقتصاد دارد. بنابراین، روند حمایت ها باید به گونه ای باشد که تمام روندهای درآمدزایی از مسیر تولید عبور کند.

وی با اشاره به اینکه حمایت از تولید تنها به معنای اعطای وام و تسهیلات بانکی نیست، تصریح کرد: حمایت از تولید به معنای برداشتن موانع و سنگ های پیش پای تولیدکننده و صنعتگر در تمامی زمینه‌ها است؛ در چنین شرایطی می‌توانیم کشور را از دست چالش هایی که سیستم بانکی برای بخش های مولد ایجاد می کند، نجات دهیم.

این عضو هیات نمایندگان اتاق مشهد خاطرنشان کرد: کوچک شدن بانک ها و بزرگ شدن صنعت می تواند به رونق تولید و در نهایت توسعه اقتصادی ما بیانجامد اما آنچه در این سال ها شاهد بودیم، توسعه بانکداری بوده است.

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد