اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان رضوی

سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها

منو

امضای تفاهم نامه همکاری میان اتاق بازرگانی مشهد و سازمان فنی و حرفه ای با هدف ارائه آموزش های مهارتی هدفمند در بنگاه های اقتصادی

امضای تفاهم نامه همکاری میان اتاق بازرگانی مشهد و سازمان فنی و حرفه ای با هدف ارائه آموزش های مهارتی هدفمند در بنگاه های اقتصادی
نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : سه شنبه ، 19 اسفند 1399

سرپرست مرکز آموزش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی خبر داد:

امضای تفاهم نامه همکاری میان اتاق بازرگانی مشهد و سازمان فنی و حرفه ای با هدف ارائه آموزش های مهارتی هدفمند در بنگاه های اقتصادی

 

 

سرپرست مرکز آموزش اتاق بازرگانی خراسان رضوی از امضای تفاهم‌نامه‌ای با سازمان فنی و حرفه‌ای، به منظور ارائه آموزش هایی مبتنی بر نیاز بازار کار، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی؛ «پیام رشیدی» در گفت و گو با خبرنگار ما توضیح داد: سازمان فنی و حرفه ای نهاد ارائه کننده آموزش ها در حوزه مهارت های حرفه ای در کشور است و بخشی از توان آن بر آموزش های تقاضامحور متکی می باشد که کارآمدترین نوع آموزش در حوزه فضای کسب و کار و تولید است.

وی در تشریح ابعاد این تفاهم بیان کرد: اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی و نماینده بنگاه های اقتصادی، تفاهم نامه ای را با سازمان فنی و حرفه ای با هدف ارائه آموزش ها براساس نیاز بازار کار منعقد خواهد کرد که این مهم می تواند برای گامی هر چند کوچک در جهت توسعه اقتصادی کشور باشد. این تفاهم کمک خواهد کرد تا این دو نهاد بتوانند ارتباط نزدیک و موثرتری را در تربیت نیروی کار داشته باشند.

وی ادامه داد: جامعه هدف این تفاهم نامه به دو گروه تقسیم می شود، نخست کارکنان شاغل در بنگاه های اقتصادی هستند که تحت عنوان ارتقای مهارت، آموزش های لازم را دریافت خواهند کرد و گروه دوم نیز کسانی هستند که قصد ورود به بازار کار را دارند تا براساس نیاز بازار کار مهارت های لازم را آموخته باشند. این جامعه هدف متشکل از گروه سنی نوجوان و جوانان جویای کار خواهد بود.

 سرپرست مرکز آموزش اتاق بازرگانی خراسان رضوی با اشاره به اینکه این تفاهم نامه برای بازه زمانی 4 ساله منعقد خواهد شد و قابل تمدید هم خواهد بود، تصریح کرد: هدف نخست ما این است که در گام ابتدایی بتوانیم آموزش های فنی و حرفه ای را بیش از پیش ترویج کنیم و بنگاه های اقتصادی را تشویق نماییم تا بخشی از درآمد خود را به ارتقای مهارت های کارکنان تخصیص دهند و در بحث نیازسنجی مشارکت کرده و به سازمان فنی و حرفه ای نیازهایشان را منعکس کنند تا این نهاد نیز براساس نیاز بنگاه ها، برنامه ریزی لازم را داشته باشد، همچنین این ارگان بایستی تلاش کند تا آموزش ها مطابق با استانداردهای بین المللی ارائه شود و متخصصین و مدرسین مربوط به هر حوزه نیز به کار گرفته شوند.

 

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد