اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان رضوی

سال جهش تولید

منو

برگزاری دوره آموزشی حمل و نقل جاده ای بین المللی (IRU) با هدف توانمندسازی فعالان حوزه حمل و نقل و بازرگانی بین المللی کالا

برگزاری دوره آموزشی حمل و نقل جاده ای بین المللی (IRU) با هدف توانمندسازی فعالان حوزه حمل و نقل و بازرگانی بین المللی کالا
نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : چهارشنبه ، 24 دي 1399

سرپرست مرکز آموزش اتاق بازرگانی استان خراسان رضوی:

برگزاری دوره آموزشی حمل و نقل جاده ای بین المللی (IRU) با هدف توانمندسازی فعالان حوزه حمل و نقل و بازرگانی بین المللی کالا

سرپرست مرکز آموزش اتاق بازرگانی استان خراسان رضوی گفت: دوره آموزشی حمل و نقل جاده ای بین المللی کالا (IRU) با هدف افزایش آگاهی صاحبان شرکت های حمل و نقل بین المللی نسبت به زوایای قانونی در این حوزه و کاهش مشکلات فعالان این بخش برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی؛ «پیام رشیدی» در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: به هر میزان که آگاهی فعالان حوزه حمل و نقل و تجارت بین المللی افزایش پیدا می کند، مشکلاتی که بر اثر عدم آگاهی پیش می آید بالطبع کاهش خواهد یافت. به بیان بهتر در بحث حمل و نقل کالا ممکن است به واسطه عدم از قوانین و مقررات، فعالان این حوزه با مشکلاتی مواجه شوند که به همین دلیل بخش مهمی از این دوره مربوط به قوانین، سازمان ها، کنوانسیون ها و قراردادهای بین المللی است، لذا آگاهی از این موارد می تواند به صاحبان کالا بسیار کمک کند. علاوه بر این، دوره آموزشی حمل و نقل جاده ای بین المللی کالا (IRU) می تواند در مباحث مربوط به بخش های مختلف اعم از بخش های دولتی و سازمان های عمومی که در این حوزه مرجع هستند، مفید باشد.

وی تصریح کرد: دوره آموزشی حمل و نقل جاده ای بین المللی کالا (IRU) شامل 9 سرفصل در 100 ساعت آموزشی است که نخستین جلسه این دوره از 11 دی ماه آغاز شده است. این دوره آموزشی تحت نظر آکادمی ایرو سوئیس برگزار می شود.

رشیدی خاطرنشان کرد: عمده جامعه هدف دوره آموزشی حمل و نقل جاده ای بین المللی کالا (IRU)، فعالان حوزه حمل و نقل جاده ای بین المللی، صاحبان شرکت های ترانزیت بین المللی و علاقه مندان به این حوزه می باشند. البته افرادی که در حوزه تجارت خارجی نیز فعالیت دارند از جمله گروه های هدف ما هستند. همچنین جامعه وکلا، قضات و مشاورین حقوقی فعال در حوزه حمل و نقل بین المللی نیز می توانند در این دوره ها شرکت داشته باشند. در واقع به دلیل مطرح شدن دادگاه های ویژه اقتصادی برگزاری چنین دوره هایی می تواند در افزایش آگاهی نسبت به صدور احکام قضات و یا افزایش اطلاعات وکلا موثر واقع شود.

سرپرست مرکز آموزش اتاق بازرگانی استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی نماینده انحصاری برگزاری این دوره ها است. در واقع اتاق بازرگانی مشهد به نمایندگی از اتاق بازرگانی ایران این دوره را در استان برگزار می کند. البته این دوره برای نخستین بار در استان به صورت مجازی و آنلاین برگزار شده است و متقاضیان این دوره نیز از سراسر کشور هستند.

رشیدی با بیان اینکه جامعه هدف اصلی این دوره شرکت های حمل و نقل بین المللی هستند، ادامه داد: در سال های گذشته این دوره ها غالبا در استان هایی که صاحب شرکت های حمل و نقل بین المللی بودند برگزار می شد. به بیان دیگر تمرکز شرکت های حمل و نقل بین المللی در چند استان بیشتر است که استان خراسان رضوی، هرمزگان، آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان از این جمله هستند. حال از آن جا که اتاق بازرگانی ایران و اتاق بازرگانی مشهد به صورت سالانه و متوالی این دوره ها را برگزار می کنند و هیچ استانی در سال جاری نسبت به برگزاری این دوره ها اقدام نکرده است، لذا مخاطبان سایر استان ها اعم از هرمزگان، مرکزی، قم، تهران، مازندران، اصفهان، کرمان و آذربایجان غربی نیز در این دوره آنلاین اتاق مشهد شرکت دارند.

وی خاطرنشان کرد: 9 مدرس مورد تایید آکادمی ایرو در این دوره نسبت به آموزش سرفصل ها اقدام خواهند کرد و کسانی که در آزمون هر یک از کلاس ها شرکت کرده و نمره قبولی کسب کنند می توانند برای اخذ مدرک بین المللی ایرو سوئیس اقدام نمایند. پیش بینی می شود که این دوره در بازه زمانی سه ماهه به اتمام برسد اما آن چه که مسلم است مدت زمان برگزاری این دوره 100 ساعت خواهد بود.

سرپرست مرکز آموزش اتاق بازرگانی استان خراسان رضوی افزود: با توجه به اینکه در سال جاری این دوره به صورت سراسری برگزار می شود، استقبال خوبی از این دوره صورت گرفته است. در حقیقت بیشترین مشارکت جامعه حقوقدانان و وکلا را در این دوره آموزشی شاهد بودیم که این مهم جای امیدواری است، چرا که افزایش دانش می تواند بسیاری از مشکلات حمل و نقل و تجارت بین المللی را حل کند و یا در صورت بروز مشکل، این مسائل با آگاهی بیشتری حل و فصل گردد

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد