اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان رضوی

سال جهش تولید

منو

در نشست رئیس اتاق ایران و اعضای مجمع نمایندگان خراسان رضوی توافق شد: همکاری برای تشکیل مجمع سرمایه‌گذاران خراسانی داخل و خارج کشور

در نشست رئیس اتاق ایران و اعضای مجمع نمایندگان خراسان رضوی توافق شد: همکاری برای تشکیل مجمع سرمایه‌گذاران خراسانی داخل و خارج کشور
نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : شنبه ، 20 دي 1399

در نشست رئیس اتاق ایران و اعضای مجمع نمایندگان خراسان رضوی توافق شد:
همکاری برای تشکیل مجمع سرمایه‌گذاران خراسانی داخل و خارج کشور


رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نشست با اعضای مجمع نمایندگان خراسان رضوی و طرفین پیرامون مشکلات محیط کسب و کار و مسئله جذب سرمایه گذاری در این استان، به بحث و تبادل نظر پرداختند.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی؛ «غلامحسین شافعی» در این دیدار به چالش‌های فعلی بنگاه های تولیدی و اقتصادی کشور در بخش های مختلف اشاره و عنوان کرد: شرایط فعلی اقتصادی و توامان انباشت قوانین مخل و مانع‌ساز باعث شده تا در سالی که به نام «جهش تولید» نامگذاری گردیده، بنگاه های اقتصادی و صنعتی با مشکلات فراوانی مواجه شوند و تولیدکنندگان از آینده فعالیت های خود، بیم داشته باشند.
شافعی خواستار تلاش ارکان مختلف حاکمیتی برای تحقق شعار سال و کمک به رشد تولید و سرمایه گذاری در کشورمان شد.
رئیس پارلمان بخش خصوصی ایران در بخش دیگری از این جلسه، اشاره ای نیز به ظرفیت خراسانی‌هایی داشت که ساکن در دیگر استان ها یا حتی مقیم کشورهای دیگر جهان هستند اما راغب به سرمایه گذاری در این خطه می باشند و گفت: باید زمینه‌ای فراهم شود تا مسیر ورود سرمایه این افراد به کشور تسهیل شده و حتی برای آن مشوق هایی پیش‌بینی شود. بعضی از این افراد مشتاقند تا برای آبادانی شهر و استان خود، گامی بردارند پس باید ظرفیت مذکور را مغتنم بدانیم.
این گزارش حاکیست؛ اعضای مجمع نمایندگان خراسان رضوی نیز پس از استماع اظهارات شافعی پیشنهاد کردند تا با همکاری اتاق بازرگانی ایران و خراسان رضوی، زمینه مذاکره با ایرانیان و خراسانیان مقیم دیگر استان ها و یا حتی ساکن در خارج از کشور فراهم شود تا زمینه لازم برای ورود سرمایه های این افراد به این استان شکل بگیرد و تسهیلگری ها و حمایت های لازم نیز از جانب نمایندگان مجلس برای این مهم انجام پذیرد.
همچنین مقرر شد تا برای این گروه از سرمایه گذاران خراسانی داخل و خارج کشور، مجمعی با کمک اتاق تشکیل شده و افراد مشتاق به مشارکت نیز در آن عضو شوند.

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد