اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان رضوی

سال جهش تولید

منو

ضرورت تدوین سند جامع مهارت خراسان‌رضوی

ضرورت تدوین سند جامع مهارت خراسان‌رضوی
نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : يک شنبه ، 06 بهمن 1398

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی تاکید کرد؛

ضرورت تدوین سند جامع مهارت خراسان‌رضوی

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی گفت:اشتغال یکی از مولفه های اساسی توسعه اقتصادی و اجتماعی است که لازمه آن توانمندسازی منابع انسانی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان‌رضوی، محمد رضا شاه‌پسند که در اولین جلسه شورای مهارتی استان سخن می گفت، اظهار کرد: استانداری به طور جدی بحث اقتصاد و معیشت پایدار را هدف‌گیری کرده و در این راستا به دنبال ظرفیت هایی است که منجر به اشتغال پایدار می شوند؛ حمایت از طرح های سرمایه گذاری نیز با همین رویکرد در دستور کار قرار دارد. 
وی به اهداف شکل گیری شورای مهارتی استان اشاره و عنوان کرد: نگاه ما تربیت نیروی انسانی متخصص، کارآمد و متعهد و همچنین افزایش سهم سرمایه نیروی انسانی در تولید، ترویج فرهنگ کار، کارآفرینی و اخلاق حرفه‌ای،  تولید ثروت و کاهش فقر است.
شاه‌پسند مهارت افزایی را عامل ارتقای ظرفیت جذب نیروی انسانی برشمرد و خاطرنشان کرد: آموزش های مهارتی و مهارت افزایی، عنصر اصلی و محرک اشتغال و رونق تولید محسوب می شوند و باید از تمامی ظرفیت ها برای کمک به این بخش بهره بگیریم.
در ادامه افشین رحیمی گل خندان، مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی بیان کرد: اهداف شورای مهارت شامل هماهنگی برای آموزش و تربیت نیروی انسانی متخصص، ماهر و کارآمد، ترویج و تقویت فرهنگ کار، تولید و کارآفرینی و اخلاق حرفه‌ای مبتنی بر ارزش‌های ملی و اسلامی، کمک به تولید ثروت و کاهش فقر از طریق توانمندسازی نیروی کار و کمک به افزایش اشتغال، خود اشتغالی و کاهش بیکاری، افزایش سهم سرمایه نیروی انسانی از طریق آموزش، مهارت، خلاقیت، کارآفرینی و تجربه در زنجیره تولید تا مصرف است.

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد