سال تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرین

اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان رضوی

منو

صدور کارت بازرگانی حقوقی

دریافت راهنمای فرایند ثبت درخواست (صدور یا تمدید کارت بازرگانی) در سامانه جامع تجارت

متقاضی محترم


با سلام، به پیشخوان اینترنتی مدیریت امور کارت های عضویت و بازرگانی در سامانه یکپارچه کارت بازرگانی هوشمند خوش آمدید. با استفاده از این پیشخوان می توانید نسبت به ثبت درخواست صدور و تمدیدکارت عضویت و ادامه فرایند صدور و تمدید کارت بازرگانی که از سامانه جامع تجارت به اتاق بازرگانی ارسال شده است و همچنین فرایند انتقال و المثنی کارت بازرگانی اقدام نمایید.
در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مدارک و شرایط مورد نیاز جهت ثبت نام کارت عضویت با اتاق بازرگانی مشهد ( 051-32216000- واحد خدمات بازرگانی)، و مدارک مربوط به کارت بازرگانی با شماره 37622361-5 سازمان صمت خراسان رضوی( اداره بازرگانی خارجی) و در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مسائل فنی با مرکز پشتیبانی سامانه به شماره ۸۵۷۳۳۹۰۰-۰۲۱ اتاق ایران و در خصوص کارت بازرگانی با شماره 021-75492000 (پشتیبانی سامانه جامع تجارت )تماس حاصل فرمایید.

مناسب است قبل از آغاز ثبت درخواست، به نکات زیر توجه شود:
1- حتما از مرورگر Microsoft Internet Explorer) IE)، نسخه ۶ به بعد استفاده شود.
2- در حین ثبت درخواست، از دکمه های Back و Forward مرورگر استفاده نشود.
3- پر کردن اقلام اطلاعاتی که با علامت * مشخص شده اند، الزامی است و الباقی مدارکی که در ذیل آورده شده باید تکمیل گردد.
4- در هر مرحله از تکمیل فرم ها، تنها با زدن دکمه مرحله بعد، اطلاعات درج شده در آن بخش ذخیره می شود.
5- در هیچ یک از بخش ها و صفحات سامانه، نیازی به تغییر صفحه کلید از فارسی به انگلیسی نمی باشد.
6- در طی مراحل ثبت درخواست، اطلاعات پرونده شما به صورت خودکار در این سیستم ذخیره می گردد و چنانچه به هر علتی (قطع شدن ارتباط اینترنتی، آماده نبودن مدارک و ...) ادامه ثبت اطلاعات برای شما میسر نبود، یک ماه فرصت دارید تا با مراجعه مجدد به همین پیشخوان درخواست خود را تکمیل نمایید.ولی در صورت تکمیل نکردن پرونده تا حداکثر یک ماه، درخواست ناقص حذف گردیده و لازم است ثبت اطلاعات را مجدداً از مرحله اول آغاز نمایید
7- در صورتی که با قوانین و مقررات مرتبط با کارت های عضویت و بازرگانی آشنایی کافی دارید و موارد فوق را رعایت می نمایید، گزینه ''با قوانین و مقررات مرتبط با کارت های عضویت و بازرگانی آشنایی کافی دارم و نکات فوق را رعایت می نمایم.'' را انتخاب نموده و مراحل ثبت درخواست را ادامه دهید.

الف - شرایط عمومی:
1. داشتن حداقل سن 23 سال تمام و حداقل مدارک تحصیلی دیپلم.
2. حضور مدیر عامل در مرحله برابر اصل نمودن مدارک و احراز هویت الزامی می باشد.
3. حضور مدیرعامل در کلاسهای آموزشی براساس نوع مدرک تحصیلی الزامی است.
4. کارمندان تمام وقت دستگاههای دولتی نمی توانند کارت بازرگانی دریافت نمایند.
5. داشتن مکان فعــالیت مناسب جهت فعالیت بازرگانی (از محل فعالیت بــازدید به عمل می آید، در صورت تائید کارت بازرگانی صــادر خواهد شد.)


ب - مدارک شخصی:
6. دو قطعه عکس رنگی4×3 مدیرعامل (جدید، تمام رخ، ساده، پشت زمینه سفید).
7. اصل شناسنامه مدیرعامل جهت برابر اصل نمودن( کلیه صفحات).
8. اصل کارت ملی هوشمند مدیرعامل جهت برابر اصل نمودن (پشت و رو).
9. ارائه اصل و کپی مدرک تحصیلی معتبر (حداقل دیپلم).
تبصـره: دارندگان پروانه بهره برداری صنعتی، کشاورزی، معدنی، خدمات فنی، مهندسی و خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) از مراجع ذیربط، یا پروانه کسب معتبر با سه سال سابقه در صورت نداشتن مدرک تحصیلی، می توانند از نامه جایگزین مدرک تحصیلی اخذ شده از اتاق استفاده نمایند.
10. اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان جهت برابر با اصل شدن. (متقاضیانی که سن آنان 50 سال تمام باشداز ارائه کارت پایان خدمت معافند)


ج - مدارک ثبتی:
11. یک برگ اصل اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی که به تائيد اداره ثبت شرکتها رسیده باشد، اصل نامه اداره ثبت شركتها به اتاق و اصل گواهی پلمپ دفاتر، از اداره ثبت شرکتها (برای دریافت مدارک فوق به نزدیکترین دفتر پست واداره ثبت شرکتها مراجعه فرمائید.)
12. شرکتهای با مسئولیت محدود: ارائه اصل تقاضانامه ثبت شرکتهای داخلی و شرکت نامه رسمی از اداره ثبت شرکتها مهمور به مهر ثبت شرکتها.
13. شرکتهای سهامی عام یا خاص: ارائه اصل اظهار نامه ثبت شرکتهای سهامی خاص یا عام از اداره ثبت شرکتها مهمور به مهر ثبت شرکتها.
14. اصل و فتوکپی روزنامه رسمی در مورد تأسیس و آخرین تغییرات شرکت اعم از مکان، سرمایه، هیات مدیره و موضوع شرکت ( موضوع فعالیت شرکت بایستی در راستای صادرات و واردات کالا باشد).


د - یکی از مدارک مالکیت مربوط به محل فعالیت به شرح ذیل:
15. اصل مالکیت شش دانگ به نام شرکت، به آدرس دفتر مرکزی (مطابق اخرین ثبتی مکان)به همــراه اصل شناسنامه ساختمان یا پایانکار یا قبض عوارض شهرداری(در صورت مالکیت دفتر).
16. اصل و کپی اجاره نامه محضری معتبر به نام شرکت، برای محل کار و به آدرس دفتر مرکزی مطابق اخرین ثبتی مکان با کاربری تجاری یا اداری در صورت استیجاری بودن دفتر مرکزی.
17. اصل و کپی اجـاره نامه بنگاه املاک دارای کد رهگیــری و هولوگرام به نام شرکت برای محل کار و به آدرس دفترمركزي مطابق آخرین ثبتی مکان با کاربری تجاری یا اداری در صورت استیجاری بودن دفتر مرکزی.


ه - استعلام های مورد نیاز از سایر سازمانهـا و نهادها:
18. اصل گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل که از زمان صدور آن یک ماه بیشتر نگذشته باشد.
19. اصل فرم (تعهدنامه بازرگانی) که از سایت اتاق اخذ می شود و نیازی به تایید محضر نمی باشد.
20. اصل گواهی ماده 186 قانون مالیاتهای مستقیم مبنی بر بلامانع بودن صدور کارت بازرگانی که به صورت الکترونیکی از سامانه جامع تجارت اخذ میشود . (پیش ثبت نام و ثبت نام کد اقتصادی از سامانه Tax.gov.ir صورت گیرد لازم بذکر است برای ارسال استعلام بصورت الکترونیکی در زمان ثبت نام گزینه اتحادیه "بازرگانان" انتخاب شود و سپس مراحل پیش ثبت نام کد اقتصادی به مرحله 45 برسد .
21. ارائه اصل و فتوکپی پروانه بهره برداری معتبر از یکی از وزارتخانه های تولیدی برای واحدهای تولیدی الزامی است. (صنوف تولیدی دارای پروانه کسب مشمول این بند نمی گردند.)
22. ارائه تعهدنامه صدورکارتهای 5 ساله ( برای واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره برداری اخذ شده از سازمان صنعت و معدن و یا جهاد کشاورزی )
23. تکمیل فرم پولشویی که از سایت اتاق اخذ می شود و نیازی به تایید محضر نمی باشد .
24. اشخاص غیر ایرانی متقاضی کارت بازرگانی علاوه بر ارائه مدارک فوق (به استثنای بندهای 7، 8 و9 ب ) ملزم به ارائه اصل و کپی از تمام صفحات پروانه کار و اقامت یا پاسپورت معتبر جهت برابر با اصل شدن می باشند.
تذکر 1) کلیه مدارک در محل اتاق برابر با اصل می گردد.
تذکر 2) متقاضیان محترم در انتخاب رشته فعالیتهای خاص در زمان تکمیل اطلاعات ثبت نام از طریق سایت این اتاق دقت فرمایند که رشته های انتخاب شده در راستای نیازهای وارداتی آنان باشد زیرا تنها واردات در چهارچوب رشته های انتخابی امکان پذیر خواهد بود و برای صادرات کالا محدودیتی وجود ندارد.
شایان ذکر است فرایند تغییر رشته فعالیت بعد از تایید کارت از سامانه جامع تجارت امکان پذیر میباشد.
تذکر 3) متقاضیان محترم کارت بازرگانی، لطفاً جهت ثبت درخواست صــدور کارت بازرگانی به سایت جامع تجارت به آدرس WWW.NTSW.IR مراجعه نمائید و بعد از تایید ادامه فرایند را در سایت اتاق به ادرس WWW.CSCS.IR تکمیل نمایید.

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد