اتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزی خراسان رضوی

پایگاه خبری و اطلاع رسانی

سال حمایت از کالای ایرانی

منو

یاری به زلزله زدگان غرب کشور با تمام توان

یاری به زلزله زدگان غرب کشور با تمام توان
نویسنده خبر : مدیر سایت تاریخ بارگذاری : پنج شنبه ، 25 آبان 1396

در هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی عنوان شد:

یاری به زلزله زدگان غرب کشور با تمام تواندر سال 85  هنرستان 470 نفره دارالفنون توس توسط جامعه یاوری خراسان در بم افتتاح گردید.
افتتاح این هنرستان حاصل بازدیدها و سفرهای جامعه یاوری خراسان به بم با افکاری رنج آور از نبود هزینه و امکانات در آن دیار زلزله زده بود؛ تا اینکه مرداد ماه همان سال خستگی ها از تن ها زدوده شد و بزرگترین هنرستان فنی حرفه ای با زیر بنای تقریبی 3170 مترمربع در سه طبقه با 16 کلاسه درس 30 نفــره و با گنجایش 480 هنرجو افتتاح گردید.  حالا با وقــوع زلزله در غرب کشــور، رئیس هیأت مدیره جامعه یاوری خراسان تصمیم گرفت بار دیگر رسم عاشقی را به جا بیاورد و موضوعی را در هیأت نمایندگان اتاق مشهد در مورد چگونگی کمک به زلزله زدگان غرب کشور عنوان نماید.

ساخت هنرستان فنی و حرفه ای در غرب کشور توسط جامعه یاوری خراسان

چهل و ششمین جلسه هیأت نمایندگان اتاق مشهد به بررسی و طرح چگونگی کمک  به زلزله زدگان غرب کشور اختصاص یافت.
در این جلسه غلامحسین شافعی رئیس اتاق خراسان رضوی با یادآوری روزهای تأثر آوری که در زلزله بم بر فعالین اقتصادی گذشت از ساخت هنــرستان فنی حرفه ای  با توجه به نیاز جوانان برای آینده و کار شان در کرمانشاه  خبر داد.
رییس هیات مدیره جامعه یاوری خراسان گفت در مذاکره با رئیس اتاق کرمانشاه با توجه به ضرورت ونیاز منطقه در  مهارت آموزی جوانان برای آینده، ایده ساخت هنرستان شبانه روزی غرب کشور از سوی جامعه یاوری خراسان را  عنوان کرده است.
 وی یادآور شد اتاق ایران نیز در راستای کمک رسانی به زلزله زدگان غرب کشور کمکهای خود را در قالب جامعه ابرار به غرب کشور گسیل داشته است.
ایده ی ساخت هنرستان فنی حرفه ای در هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی با استقبال اعضا روبرو گردید و اعضای هیأت نمایندگان اتاق مشهد آن را ایده ای مناسب برای یاری رساندن فرهنگی به مناطق زلزله زده عنوان کردند ومقررشد در مورد نحوه همیاری و مشارکت فعالان اقتصادی وخیرین استان دراحداث هنرستان مذکور بزودی اطلاع رسانی لازم از سوی اتاق انجام گیرد
در جلسه هیأت نمایندگان اتاق مشهد، همچنین شیوه نامه اداره کمیسیون های اتاق از سوی دبیر اتاق مشهد عنوان گردید.
انتخاب هیات رییسه کمیسیونها،نواب رییس و حرکت به سمت  تعالی بیشتر در کمک رسانی به اعضای اتاق از مسایل مطرح شده در ادامه این جلسه بود.
در نشست هیات نمایندگان اتاق مشهد از آنچه نمایندگان حرکت رو به جلوی کمیسیونها نامیدند نیز تقدیر ب عمل آمد.

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد