اتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزی خراسان رضوی

پایگاه خبری و اطلاع رسانی

سال حمایت از کالای ایرانی

منو

چهل و پنجمین نشست هیات نمایندگان اتاق مشهد برگزار شد

چهل و پنجمین نشست هیات نمایندگان اتاق مشهد برگزار شد
نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : پنج شنبه ، 11 آبان 1396

چهل و پنجمین نشست هیات نمایندگان اتاق مشهد برگزار شد

 نشست آبان ماه  هیات نمایندگان بخش خصوصی در اتاق مشهد با توجه به   دستورالعمل سازمان امور مالیاتی در حالی برگزار شد که   عطف بما سبق شدن دستورالعمل سازمان امور مالیاتی  مورد اعتراض  هیات نمایندگان اتاق مشهد  واقع شد.برنامه راهبردی اتاق مشهد  به منظور هشدار در مورد بحران آب،و ارایه گزارش مقایسه ای کارت های بازرگانی در شش ماهه اول سال های 95 و 96 از دیگر مباحث عنوان شده در نشست هیات نمایندگان ا تاق مشهد بود.

 

به گزارش روابط عمومی اتاق مشهد در چهل و پنجمین نشست هیات نمایندگان اتاق مشهد  رییس اتاق  بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان رضوی با بیان اینکه  در جلسه شورای اقتصاد  طرحی از وزارت نیرو  برای رفع مشکل آب غرب کشور مطرح شد گفت:در این جلسه به وضعیت بحرانی تر تامین اب شرق کشور اشاره شد  و موضوع تهیه  طرح وتامین اعتبار برای آب  شرق کشور نیز  در دست بررسی است .

 شافعی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از موضوعاتی که در سفرهای خارجی  با ان روبر هستیم  بهره گیری  از اانرژی های نو و تجدید پذیر است  تاکید کرد:با توجه به جایگاه مناسب  انرژی های نو و تجدید پذیر جا دارد  فعالین اقتصادی استان در اینمورد برنامه ریزی مناسبی  را انجام دهند.

 وی سپس اصلاح قانون حق رای برای دارندگان کارت های عضویت را مورد نظر قرار دادوگفت: موضوع اصلاح قانون حق رای برای دارندگان کارت عضویت در دست بررسی است.

وی خاطرنشان ساخت: یکی دیگر از موضوعات در دست بررسی  صدور کارتهای واحدهای  تولیدی بزرگ  در استان محل فعالیت آنان ،  و عضویت  فراگیر  فعالان اقتصادی در اتاق  می باشد.

 شافعی  در ادامه به توافق صورت گرفته اتاق ایران با وزیر صنعت معدن و تجارت پرداخت  و گفت:تشکیل سه کمیته : رفع موانع تولید،بهبود محیط کسب و کار ،کاهش تصدی گریها و قانون  بهبود محیط کسب و کار  از توافقات صورت گرفته بین اتاق ایران و  این وزارتخانه بوده است.

 رییس اتاق مشهد همچنین با اشاره به  بررسی طرح ورود  به حسابهای دارای تراکنش بالای پنج میلیارد از اعضای هیات نمایندگان اتاق مشهد درخواست کرد نظرات خود را به منظور انجام تصمیم گیری صحیح در این مورد ارایه دهند.

در ادامه محمد حسین روشنک عضو هیات نمایندگان  با اشاره  به عطف به ماسبق  بودن قانون امور مالیاتی با تاکید بر اینکه شفاف سازی حسابهای بانکی مورد تایید همه نمایندگان است گفت : عطف به ماسبق نمودن این قانون آن هم برای مدت پنج سال گذشته مطمئناً صدمات جبران‌ناپذیری بر پیکره اقتصاد خواهد زد.

وی افزود:‌ واحدهای تولیدی در شرایط فعلی با مشکل روبه‌رو بوده و این کار منجر به کاهش فعالیت‌ تجاری می‌شود.

علی اصغر پور فتح اله عضو هیات نمایندگان نیز با اشاره به مشکل کم آبی در شرق کشور پیشنهاد برگزاری همایشی تحت عنوان بررسی بحران آب و راهکارهای مقابله با مشکل بی آبی را به حاضرین ارایه داد.

وی پیشنها د کرد: دفتر کشاورزی اتاق خراسان  با همکاری استان  سیستان و بلوچستان  همایش مشترکی  با محوریت آب دراتاق مشهد برگزار نماید.

وی همکاری مقامات استانی و نمایندگان مجلس در این مورد را برای برون رفت از این بحران  و چاره اندیشی در مورد بحران آب در شرق کشور را مورد تاکید قرار داد.

وی نیز با انتقاد از  عطف به ماسبق گفت: اجرای هر قانون نیازمند زمینه سازی برای اجرای آن می باشد.

وی افزود:  طرح سازمان امور مالیاتی جامعه آماری  وسیعی را  تحت الشعاع قرار  می دهد ووقتی جامعه آماری رابزرگ می کنیم با عدم اجرای قانون روبرو می شویم.

رضا حمیدی عضو هیات نمایندگان اتاق مشهد نیز با  عنوان اینکه مطابق آمارها مصرف آب کشاورزی 93 در صد ،صنعت  2 در صد و مصرف آب شهری 5 در صد است عنوان کرد:با صرفه جویی در استفاده مجدد آب در صنعت  و استفاده از روشهای با صرفه  در مصرف اب شرب شهری  و عدم تولید محصولات کشاورزی آب بر شاید بتوان  بحران اب را کمی کاهش داد.

وی با تاکید  بر روش های استفاده بهینه از اب درکشاورزی بر اموزش کشاورزان  در این زمینه تاکید کرد.

 

در ادامه دبیراتاق مشهد گزارشی از کارت های بازرگانی و عضویت شش ماهه اول سال 96 ئدر مقایسه با سال 95 را ارایه کرد.

نشست هیات نمایندگان اتاق مشهد با یک مصوبه  پایان یافت:برگزاری همایش آب  به صورت ملی  با همکاری استانهای شرقی کشورو برنامه ریزی همکاری مقامات استانی  و استفاده از مقامات کشوری در این همایش مصوبه ای بود که مورد تاکید هیات نمایندگان اتاق مشهد قرار گرفت.

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد