اتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزی خراسان رضوی

پایگاه خبری و اطلاع رسانی

سال حمایت از کالای ایرانی

منو

در کمیسیون خدمات فنی مهندسی عنوان شد:جایگاه واقعی صادرات خدمات فنی و مهندسی

نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : يک شنبه ، 11 تير 1396

در کمیسیون خدمات فنی مهندسی عنوان شد:جایگاه  واقعی صادرات خدمات فنی و مهندسی

 

موج جدید توسعه خواهی در همه کشورهای دنیا و الزام اقتصادهای در حال توسعه الحاق به دهکده بزرگ جهانی و سیاست های واحد اقتصادی که نیازمند توسعه زیرساخت های لازم برای تحقق این هدف است، جایگاه ویژه ای را برای خدمات فنی و مهندسی در روابط تجاری کشورها رقم زده است.
امروز تاجران اینگونه خدمات، پیشرو محسوب می شوند و در رقابتی که بر سر تحقق این هدف مهم ایراد شده است، کشورهایی که مبتنی بر توان بالا ی فنی و ارایه روشهای علمی توسعه زیرساختی هستند، حرفها ی فراوانی برای گفتن خواهند داشت
به گزارش روابط عمومی اتاق مشهد در جلسات کمیسیون خدمات فنی مهندسی که هر ماهه در اتاق مشهد تشکیل می گردد به این جمع بندی می رسیم که مهمترین موانع صادرات خدمات فنی و مهندسی در کشور را می توان در حوزه های داخلی و ملی و بین المللی تعقیب کرد. کشورما از استعدادها، مدیریت دانش فنی، نیروی انسانی ماهر، توان بالا ی بازاریابی متنوع و جایگاه تجاری مناسب به خصوص در پیمان های مهم منطقه ای برخوردار است.
رییسی  رییس این کمیسیون  معتقد است این امر از آن جهت که می تواند به روان سازی و توسعه تجارت- به خصوص در زمینه خدمات فنی و مهندسی- بینجامد، نیازمند حمایت و مدیریت است.

وی امروز دوشنبه در کمیسیون خدمات فنی مهندسی اتاق مشهد با بیان اینکه دولت باید از صادرات واقعی حمایت کند  صدور خدمات فنی مهندسی را پر ریسک و مخاطره آور نامید و اذعان کرد: دولت باید صادرات واقعی را تقویت و حمایت کند. اگر ما بتوانیم بازارهای جهانی را برای صادرات بدست بیاوریم و تحریک مصرف خارجی در بازار ایجاد کنیم هم تورم کنترل می‌شود و هم اشتغال‌زایی ایجاد می‌شود.

وی افزود:ما اگر بخواهیم واقعا به توسعه این بخش بها بدهیم، باید سیاست های مشترک اتخاذ کنیم سیاست هایی که توسعه صادرات غیرنفتی را خصوصا در زمینه خدمات فنی و مهندسی دنبال کند.

 

رییس اتحادیه صادر کنندگان  خدمات فنی مهندسی نیز   با بیان اینکه توسعه صادرات خدمات فنی مهندسی در گرو رفع موانع بانکی و ارائه تسهیلات مناسب به صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی است  اظهار داشت: در سالهای اخیرتامین مالی پروژه های صادراتی از طریق بانک توسعه صادرات و تضمین صندوق ضمانت به حد اقل رسیده، در حالیکه فرصت عمل در این حوزه وجود دارد

بابا زاده افزود: در مجموع اگر عوامل مالی تصمیم به ارائه تسهیلات بهتر در این بخش بگیرند، شرکت های ایرانی ظرفیت رشد در آن را دارند.

وی تصریح کرد:عزم و اراده برای رفع موانع و حمایت از صادرات خدمات فنی و مهندسی  در این زمینه وجود دارد اما مشکل در جایی نمود پیدا می کند که  با موانع بانکی برخورد می کنیم. تقریبا تامین مالی و ضمانت در پروژه های خارج از کشو منوط به ارائه پیشنهاد تامین مالی است. معمولا پروژه هایی که به صورت نقد تعریف می شوند، خیلی امکان فعالیت شرکت های ایرانی  در آنها فراهم نیست.

عزیزی دبیر کمیسیون خدمات فنی مهندسی اتاق مشهد نیز با بیان اینکه اتاق مشهد حمایت از پرپوزالهای پژوهشی را در دستور کار خود قرار  داده است از اعضای کمیسیون خواست عناوین پیشنهادی خود در زمینه صدور خدمات فنی مهندسی را برای بررسی به شورای پژوهشی اتاق ارایه دهند.

 

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد