اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان رضوی

سال رونق تولید

منو

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس: دولت در حوزه خودروسازی و بازار آن باید نقش ناظر را داشته باشد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس:  دولت در حوزه خودروسازی و بازار آن باید نقش ناظر را داشته باشد
نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : شنبه ، 19 مرداد 1398

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

دولت در حوزه خودروسازی و بازار آن باید نقش ناظر را داشته باشد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: شورای رقابت برای ورود به عرصه قیمت گذاری خودرو، نیازمند نقش آفرینی دولت است. در واقع دولت باید سقفی را از بابت قیمت ها مشخص کند تا در ادامه شورا به این عرصه ورود پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی؛ سعید باستانی در حاشیه دیدار با فعالان اقتصادی در مشهد به خبرنگار ما گفت: پیشتر طرح ساماندهی صنعت خودرو در این کمیسیون بررسی و حتی ایرادات وارده از سوی شورای نگهبان به آن اصلاح گردید. تاکید ما در طرح مذکور بر آن است که دولت در حوزه خودروسازی تنها تصدی گری کرده و در مقام ناظر حضور داشته باشد. طبیعتا در این راستا دولت باید گام هایی را نیز در راستای اصلاح گری قیمت ها بردارد.

وی در ادامه به بحث داغ حذف 4 صفر از پول رسمی کشور، بنا به تصمیم دولت پرداخت و اظهار کرد: حذف صفر را اگر اقدامی اصلاحی در شرایط تورمی تصور کنیم، باید آن را بخشی از یک پازل بزرگ بدانیم و بسته جامع تری برای اصلاح رویه ها در این حوزه پیش بینی و اجرایی نماییم. تنها در این صورت است که حذف صفر، تاثیرات مورد توقع دولت را بر جای خواهد گذاشت.

وی ادامه داد: به نظر بانک مرکزی، حذف صفر را به عنوان یک اقدام اصلی مدنظر دارد نه بخشی از پازل اصلاحی خود.

 

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد