اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان رضوی

سال رونق تولید

منو

نگران تاثیر منفی حذف 4 صفر از پول رایج کشور هستیم

نگران تاثیر منفی حذف 4 صفر از پول رایج کشور هستیم
نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : شنبه ، 19 مرداد 1398

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

نگران تاثیر منفی حذف 4 صفر از پول رایج کشور هستیم

 

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاثیر حذف 4 صفر از پول رایج کشور، گفت: این تصمیم را کارشناسی شده نمی دانیم و معتقدیم و نگرانیم که اجرای این طرح تاثیر منفی فراوانی بر اقتصاد جامعه باقی بگذارد. بر این باوریم که اولویت‌های مهم‌تری در عرصه اقتصادی کشور، در مقایسه با موضوع حذف صفر وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی؛ حجت الاسلام والمسلمین سید جواد حسینی کیا در حاشیه شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی به خبرنگار ما عنوان کرد: دغدغه امروز ما، تداوم حرکت چرخ تولید است. بر همین اساس نیز یکی از اولویت های مهم خود را هدایت و جهت دهی نقدینگی در مسیر تولید و اشتغال می دانیم. حدود 1900 میلیارد تومان نقدینگی در جامعه وجود دارد و دولت باید این حجم از نقدینگی را به سمت بخش های مولد و موثر سوق دهد تا از دشواری های موجود در این عرصه ها کاسته شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه حذف 4 صفر از پول رسمی بار روانی منفی و اثر تورمی در جامعه ایجاد می کند، عنوان کرد: در شرایط حساس کنونی که اقتصاد کشور با چالش های فراوانی روبه روست، باید مراقب تبعات چنین تصمیماتی باشیم.

حسینی کیا به لایحه دولت برای ایجاد وزارت بازرگانی نیز اشاره و عنوان کرد: با تاسیس وزارت بازرگانی مخالف هستی؛ دلیل آن هم 2000 میلیارد تومان هزینه ای است که اجرای این طرح باقی خواهد گذاشت.

وی ادامه داد: در کشورهای پیشرفته عموما یک وزارتخانه متمرکز در حوزه های اقتصادی وجود دارد. تفکیک وزارتخانه ها، علاوه بر هزینه، مستلزم صرف زمان زیادی برای جداسازی ساختارهای اداری و تعریف بخش های جدید است و مجال رسیدگی به امور مهم تر را دریغ می کند.

 

 

 

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد