اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان رضوی

سال رونق تولید

منو

قائم مقام وزیر صمت: قیمت خودرو افزایش نمی یابد

قائم مقام وزیر صمت:  قیمت خودرو افزایش نمی یابد
نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : شنبه ، 19 مرداد 1398

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد:

قیمت خودرو افزایش نمی یابد

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: محصولات ایران خودرو در حال حاضر هیچ افزایش قیمتی ندارد و این شرکت در صورت افزایش قیمت قطعات، مجبور است آن را از محل بهره وری و یا داخلی سازی جبران کند و فعلا برنامه ای برای افزایش قیمت خودرو وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی، حسین مدرس خیابانی در حاشیه شصت و هشتمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان درباره آخرین تصمیمات وزارت صمت در حوزه خودرو به خبرنگار ما گفت: در بحث خودروها، برنامه ای یازده بندی از سوی معاونت امور صنایع وزارت صمت نوشته شده  و موضوعاتی چون فروش دارایی‌های غیرمولد خودروسازان، داخلی سازی خودروها برای جلوگیری از واردات قطعات مشابه و کنترل پیش فروش ها در آن پیش بینی شود.

وی افزود: امروز شرکت سایپا دیگر خودروی ناقص تولید نمی کند و طبق برنامه ریزی معاون امور صنایع وزارت صمت قرار است در طول دوره تعطیلی تابستان، میزان خودروهای ناقص در پارکینگ سایپا به نصف برسد و به زیر 50هزار خودرو باشد و مابقی خودروسازان نیز همین ماموریت را دارند.

مدرس درباره موضع وزارت صمت برای ایجاد وزارتخانه «بازرگانی»، به رغم پس گرفتن این لایحه از سوی دولت نیز گفت: کاری که وزارت صمت در این حوزه کرده این است که موضوعات حوزه بازرگانی در 9 دستگاه ذی ربط خود مثل معاونت بازرگانی داخلی، سازمان حمایت، توسعه تجارت، شرکت نمایشگاه ها، موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، اداره کل مقررات و حتی مرکز تجارت الکترونیک و ... ، را در ساختار قائم مقام متمرکز نمود تا موضوعات حوزه بازرگانی نیز با هماهنگی بیشتر و منسجم تر بررسی شود و علاوه بر آن، اگر اولویت های بازرگانی در این ابر وزارتخانه مغفول مانده، در اولویت قرارگیرد و پیگیری شود.

وی با بیان اینکه سه ساختار در حوزه تجارت در کشور در حال پیشبرد امور هستند، تصریح کرد: بخش اصلی در مجلس پیگیری شد. بخش دوم، سناریویی درباره شکل گیری معاونت حوزه ریاست جمهوری تحت عنوان امور تجاری و بازرگانی است و بخش دیگری که عملیاتی نیز شده، مربوط به تعیین قائم مقام وزیر صمت در حوزه بازرگانی است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: اتفاقی که در حوزه بازرگانی رخ داده، این است که دستگاه ها کنار هم چیده شده اند و هر تصمیمی که در حوزه بازرگانی اخذ شود، به خاطر مستقل بودن دستگاه ها می توان آنها را در قالب یک مدیریت متمرکز به سرعت سازماندهی نمود و این امر هزینه‌ای زیادی نیز به دنبال نخواهد داشت.

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد