اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان رضوی

سال رونق تولید

منو

ستاد کمک‌رسانی به سیل‌زدگان، با مشارکت تشکل ها و فعالان اقتصادی در اتاق مشهد تشکیل شد

ستاد کمک‌رسانی به سیل‌زدگان، با مشارکت تشکل ها و فعالان اقتصادی در اتاق مشهد تشکیل شد
نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : دوشنبه ، 26 فروردين 1398

ستاد فراگیر کمک رسانی به آسیب دیدگان سیل گلستان با حضور تشکل ها و فعالان اقتصادی استان در اتاق مشهد تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی خراسان رضوی؛ در این جلسه که صبح امروز در محل اتاق مشهد برگزار شد، نمایندگان تشکل‌های بخش خصوصی و جمعی از فعالان اقتصادی حضور داشتند.
حاضران در این نشست بر اهمیت توجه به نیازمندی های مناطق سیل زده و تداوم کمک به آسیب دیدگان حوادث سیل اخیر تاکید کردند و خواستار اتخاذ مدیریت یکپارچه بخش خصوصی برای ارسال امکانات موردنیاز به این مناطق شدند.
حسین محمودی، عضو هیات نمایندگان اتاق مشهد در این جلسه با اشاره به ارتباط مستمر و سازماندهی شده بخش خصوصی با استانداری خراسان رضوی برای ارسال کمک رسانی به مناطق سیل زده، گفت: با دستور وزیر کشور، خراسان رضوی به عنوان معین کمک‌رسان به مناطق سیل‌زده گلستان انتخاب شده است و بر همین اساس مقرر است تا تامین نیازمندی های هموطنان سیل زده در استان گلستان تحت پوشش و راهبری استان ما انجام بگیرد و از این خط کمک های نقدی و غیرنقدی خود را فقط به استان گلستان ارسال نمایند.

در ادامه این جلسه، اعضای حاضر بر لزوم تشکیل ستاد هماهنگ جمع آوری کمک های بخش خصوصی و فعالان اقتصادی با حضور نمایندگان تشکل های مختلف تاکید کردند و به همین اتکا، اعضای ستاد مذکور پس از بحث و بررسی لازم تعیین و مشخص شدند.
علاوه بر این مقرر شد تا تمامی کمک‌های نقدی فعالان اقتصادی و تشکل های بخش خصوصی به حساب جامعه یاوری استان واریز شود و تشکل خیریه وابسته به اتاق مشهد، با هماهنگی ستاد بحران و استانداری خراسان رضوی نسبت به هزینه‌کرد کمک‌های نقدی برای آسیب دیدگان سیل اخیر اقدام کند.
در این جلسه روشنک، عضو هیات نمایندگان اتاق مشهد و رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی تاکید کرد: ستاد فراگیر امداد و کمک رسانی باید به صورت دائم فعال شود تا در حوادث غیرمترقبه دچار مشکل نشویم و آمادگی لازم را برای خدمت رسانی به آسیب دیدگان داشته باشیم.
اما محمودی، دیگر عضو هیات نمایندگان اتاق مشهد در ادامه گزارشی از اقدامات پارلمان بخش خصوصی خراسان رضوی در امدادرسانی به سیل زدگان ارائه کرد. وی گفت: تاکنون با همکاری فعالان اقتصادی استان، سه محموله از اقلام مورد نیاز برای آسیب دیدگان سیل های اخیر، از اتاق مشهد به مقصد استان‌های گلستان و لرستان ارسال شده است.
این گزارش حاکیست، در این جلسه جمعی از فعالان اقتصادی به همراه روسا و نمایندگان اتاق اصناف، خانه صنعت و معدن، انجمن مدیران صنایع، کانون کارآفرینان، انجمن کارآفرینان جوان و اتحادیه صادرکنندگان به همراه جمعی دیگر از تشکل اقتصادی استان حضور داشتند.

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد