اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان رضوی

سال رونق تولید

منو

رئیس اتاق ایران: اقتضائات و الزاماتی برای تحقق شعار «رونق تولید»

رئیس اتاق ایران: اقتضائات و الزاماتی برای تحقق شعار «رونق تولید»
نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : دوشنبه ، 26 فروردين 1398

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تشریح کرد:

اقتضائات و الزاماتی برای تحقق شعار «رونق تولید»

 

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: تحقق شعار «رونق تولید» آن هم در شرایطی که تحریم و جنگ اقتصادی، مستلزم اتخاذ رویکردهایی بسیار پیچیده تر از شرایط عادی است و اقتضائات موجود عزم و اراده ای قوی از سوی حاکمیت را طلب می کند. از سویی نمی‌توان فقط از دولت به عنوان قوه مجریه انتظار تلاش برای تحقق این هدف والا را داشت.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی؛ غلامحسین شافعی، تصمیم رهبر معظم انقلاب در انتخاب نام سال به عنوان «رونق تولید» را ستود و عنوان کرد:  مقاوم سازی اقتصاد در شرایط جنگ اقتصادی جز از مسیر تقویت و رونق‌بخشی به تولید محقق نمی شود. درک این مسئله که در شرایط بحرانی فعلی فقط تولید داخل است که می‌تواند کشور را از این وضعیت وخیم برهاند، بسیار قابل ستایش است.

وی عنوان کرد:  در شرایطی که واردات بسیاری از اقلام مورد نیاز کشور، متاثر از تحریم ها با مشکل روبه رو شده، فرصتی برای بازگشت به تولید داخل فراهم آمده است. اینکه از این فرصت جهت تقویت و رونق تولید داخل بهره ببریم یا فرصت سوزی کنیم،  بستگی زیادی به درایت و نوع نگاه تصمیم  سازان کشور دارد.

* رونق تولید نیازمند یک نگاه سیستمی و اصلاح ساختاری است

 شافعی با بیان اینکه، رونق تولید در شرایطی که همه عوامل علیه آن است نیازمند یک نگاه سیستمی و همه جانبه و البته اصلاحات ساختاری جدی می باشد؛ خاطر نشان کرد:  اولین اقدام دولت برای کمک به بخش تولید، بازگرداندن اعتماد به تولیدکنندگان از طریق ایجاد فضایی است که در آن شاهد ثبات، آرامش و شفافیت هستیم و از اتخاذ تصمیمات خلق الساعه نیز در این حوزه باید پرهیز شود.

وی تاکید کرد: جلوگیری از ایجاد تنش های سیاسی و اقتصادی از راهکارهای بازگشت آرامش به بازار به شمار می آید. در واقع بروز تنش در فضای اقتصادی کشور ، منجر به افزایش هزینه‌های مبادله خواهد شد و انگیزه را برای فعالیت های تولیدی به شدت کاهش خواهد داد.

*ضرورت بالا بردن هزینه ارتکاب فساد و مفت خوارگی

رئیس اتاق ایران، گام دوم برای رونق تولید در کشور را اصلاح نظام انگیزشی است، عنوان کرد و توضیح داد: نظام انگیزشی یا نظام پاداش‌دهی به این معناست که کدام فعالیت‌ها در اقتصاد پاداش بیشتری دریافت می‌کنند و کدام فعالیت ها متناسب با ریسک ها و مخاطرات آن، پاداش نمی گیرند. در واقع، تا زمانی که فعالیت‌های غیرمولد در سیستم اقتصادی پاداش بیشتری نسبت به فعالیت‌های تولیدی دریافت کنند، منابع به سمت تولید سوق نمی یابد و انگیزه برای فعالیت های تولیدی ایجاد نمی شود.

وی ادامه داد: چنانچه برخورداری های جامعه  از فعالیت‌های سوداگری، دلالی و رانت جویی چند برابر برخورداری از فعالیت در عرصه تولید باشد، شکل گیری یک نظام تولیدی مستحکم دور از انتظار است.

شافعی، مبارزه با فساد سیستمی، اصلاح نظام مالیاتی، نظام ارزی، نظام بانکی و نظام تعرفه ای به نفع بخش تولیدی را از اقدامات اصلی برای اصلاح نظام پاداش دهی برشمرد.

وی با انتقاد از رانت‌جویی‌ها و پرونده های مفاسد اقتصادی که در سال های اخیر اعتماد اجتماعی را به چالش کشیده و توامان منابع و ذخایر محدود ارزی کشور را به تاراج برده است، بیان کرد: فعالان اقتصادی با مشاهده چنین برخوردهایی، انگیزه برای تولید را که با انواع محدودیت‌ها و موانع روبه رو است، نخواهند داشت. بالا بردن هزینه ارتکاب فساد و مفت خوارگی، راهکار مناسبی برای پیشگیری از رفتارهای  فسادآلود است. به عبارتی باید تمام راه هایی که فساد را تسهیل می‌کنند باید شناسایی شوند و هزینه ای ارتکاب فساد به گونه‌ای معنادار افزایش یابد تا انگیزه برای کسب درآمد از روش فساد، کاهش یابد.

رئیس اتاق ایران یکی از ارکان نظام انگیزشی را اصلاح نظام مالیاتی برشمرد و تاکید کرد: نظام مالیاتی باید به گونه ای اصلاح شود که بخش‌هایی که برخورداری های بی زحمت دارند نیز  مالیات بپردازند. متاسفانه نظام مالیاتی کشور به گونه‌ای است که آن بخش هایی که غیرشفاف عمل می‌کنند، درآمدهای بالا کسب می نمایند و مورد اصابت نظام مالیاتی نیستند. اما بخش هایی که فعالیت ها و صورت های مالی‌شان شفاف است، مجبور به پرداخت مالیات هستند. نظام مالیاتی با هدف‌گیری بخش‌هایی که فعالیت های سوداگرانه انجام می دهند، می تواند انگیزه را برای این گونه فعالیت ها کاهش دهد. لذا اصلاح نظام مالیاتی باید با این نوع نگاه صورت بگیرد.  به ویژه در شرایط فعلی که بخش‌های تولیدی با انواع هزینه های غیر متعارف روبه‌رو هستند، فشار مالیاتی بر تولید کننده باید تخفیف پیدا کند و فشار تامین درآمدهای مالیاتی از بخش های تولیدی به سایر حوزه‌ها منتقل گردد.

*چالش های سیاست ارزی دولت برای بخش های مولد

شافعی از دیگر اقدامات حیاتی که اصلاح نظام انگیزشی، حفظ تولید و رونق بخشی به آن منجر می شود را ساماندهی نظام ارزی کشور دانست و گفت: متاسفانه سیاست ارزی سال گذشته به گونه‌ای بود که به ضرر بخش‌های تولیدی و به نفع رانت جویان و بخش‌های غیرمولد اقتصاد تمام شد.

وی ادامه داد:  جهش های ارزی طی سال گذشته تنها به دلیل خروج آمریکا از برجام نبود و بی تدبیری دولت در مدیریت این بازار هم نقش موثری در این بحث داشت. در این بین رانت جویان بیشترین عایدی را کسب کردند و بدترین ضربه ها را به سیستم تولید کشور وارد آوردند. همچنین بخش تولید کشور به دلیل وابستگی شدید به واردات کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای، از نوسانات و جهش های ارزی به شدت آسیب دید. انتظار می‌رود در این خصوص تمهیداتی اندیشیده شود تا بیش از این محدودیت در تولید ایجاد نشود. در شرایط فعلی که در جنگ اقتصادی به سر می بریم و با تنگناهای ارزی مواجه ایم؛ سهمیه بندی ارز ، شفاف سازی در تخصیص منابع ارزی و نظارت شدید بر چگونگی مصرف ارزهای کمیاب بسیار حائز اهمیت است؛ از طرف دیگر افزایش مجدد نرخ ارز، بنیان و توان تولید را بیش از گذشته تضعیف خواهد کرد. لذا جلوگیری از این اتفاق نیز باید در دستور کار دولت قرار بگیرد.

رئیس اتاق مشهد بر ضرورت  اصلاح نظام بانکی و به خدمت گرفتن بانک ها برای رونق تولید نیز تاکید کرد و افزود: با توجه به شرایط نامساعد بخش های تولیدی در کشور ، بانک ها تمایل چندانی به اعطای وام به این بخش ها ندارند و شاهدیم که منابع سیستم بانکی کشور، بیشتر به سمت بخش های غیرمولد سوق داده می شود. از این رو ساماندهی به وضعیت بانک ها ، نظارت بر عملکرد آن ها و نحوه اعطای وام، رعایت بخشنامه ها و... از ضروریات به شمار می آید. همچنین باید ساز و کاری برای اعطای وام به بخش‌های تولیدی طراحی گردد که به اتلاف منابع منجر نشود و بخش هایی از وام بانکی بهره مند می شوند نیز بتوانند در جهت اهداف توسعه کشور و رونق اقتصاد ، گام های موثری بردارند.

شافعی به اصلاح نظام تعرفه ای نیز به عنوان یک مولفه مهم در سیستم انگیزشی اشاره کرد و توضیح داد: تجربه تاریخی نشان می دهد که کشورهای موفق، همان هایی که در مراحل اولیه توسعه بودند، از نظام تعرفه به نفع تولید داخلی به خوبی بهره بردند. متاسفانه در کشور ما تعرفه بیشتر محلی برای کسب درآمد دولت و انتفاع گروهی خاص برای واردات و صادرات و همچنین برخورداری های غیر متعارف بوده و کارکرد توسعه ای خود را از دست داده است. انتظار می رود با توجه به جهش های ارزی و افزایش قیمت واردات کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای ، نرخ‌های تعرفه به گونه‌ای تنظیم گردد که  فشار مضاعفی به بخش‌های تولیدی  وارد نشود.

*ضرورت حمایت هدفمند و مشروط دولت؛ با هدف رونق تولید

رئیس اتاق ایران از ضرورت «بهبود محیط کسب و کار» به عنوان یک ضرورت در جهت نظام انگیزشی یاد کرد و گفت: متاسفانه محیط کسب و کار در کشور به دلایل عدیده ای همچون شیوع فساد، قوانین ناکارآمد، دست و پاگیر و متعدد برای تولید مهیا نیست. محیط نامساعد برای کسب و کار و تولید، هزینه های مبادله را به شدت برای تولیدکنندگان افزایش می‌دهد، حاشیه سود آن ها را متاثر می سازد و انگیزه برای ادامه مسیر را کاهش می دهد. از این رو بازنگری و اصلاح قوانین و مقررات به نفع بخش های تولیدی از ضروریات به شمار می آید. در این راستا، اجرای قانون بهبود محیط کسب و کار یکی از راه های پایش این فضا و اصلاح آن است.

شافعی ادامه داد:  حمایت های هدفمند، مشروط و در طول زمان کاهنده برای رونق تولید نیز از دیگر ضروریات است. متاسفانه در تمام دولت های گذشته تا حال در ایران، درک درستی از حمایت واقعی از تولید وجود نداشته است. عدم وجود درک صحیح از حمایت توسعه‌گرا در کشور به هدررفت منابع و وابستگی شدید صنایع کشور به دولت انجامیده است که مصداق آن را در صنعت خودرو می بینیم.

وی خاطر نشان کرد:  حمایت های دولت زمانی به تولید شتابان خواهد انجامید که هدفمند باشد.  یک حمایت هدفمند دارای ویژگی هایی است که بدون توجه به همه ابعاد آن، می تواند به ضد خودش تبدیل گردد. حمایت ها باید براساس یک نقشه جامع ، تنها به یک سری از بخش ها و صنایع گزینش شده تعلق گیرد و حمایت از همه صنایع و بخش‌های تولیدی، به واقع توجیهی ندارد.

شافعی متذکر شد: معمولاً دولت‌ها برای حمایتگری، فاکتورهایی همچون میزان پیوند پسین و پیشین با سایر بخش ها، حجم اشتغال زایی، سطح سرمایه مورد نیاز، جایگاه آن در بازارهای جهانی و غیره را مدنظر قرار می دهند. تاکید داریم که این حمایت ها باید مشروط باشند و در ازای آن ها، تعهداتی از بخش‌های مذکور در زمینه اشتغال ، سرمایه گذاری ، میزان تولید و کیفیت محصولات گرفته شود  چرا که حمایت بدون تعهد، فسادآور است.

وی خاطر نشان کرد:  به علاوه حمایت ها باید زمان دار باشند. حمایت ابدی از بخش های تولیدی به وابستگی و عدم رشد سازنده می انجامد. پشتیبانی باید در طول زمان کاهنده باشد تا واحد تولیدی بتواند روی پای خود بایستد و مسیر توسعه را تجربه کند اما متاسفانه هیچ یک از این ویژگی ها در حمایت هایی که تاکنون دولت ها از بخش های تولیدی صورت داده‌، وجود نداشته است.

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد