اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان رضوی

سال رونق تولید

منو

پیگیری‌های مستمر و مشارکت تشکل‌های اقتصادی؛ ضامن موفقیت پروژه آموزش شغلی دوگانه

پیگیری‌های مستمر و مشارکت تشکل‌های اقتصادی؛ ضامن موفقیت پروژه آموزش شغلی دوگانه
نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : چهارشنبه ، 21 فروردين 1398

مدیر مرکز آموزش اتاق مشهد:

پیگیری‌های مستمر و مشارکت تشکل‌های اقتصادی؛ ضامن موفقیت پروژه آموزش شغلی دوگانه

 

مدیر مرکز آموزش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان رضوی؛ پیگیری‌های مستمر و مشارکت تشکل‌های اقتصادی رت ضامن موفقیت پروژه آموزش شغلی دوگانه ایران و آلمان عنوان کرد و گفت: پیش از این طرح های دیگری با هدف ارتقای مهارت های حرفه ای نیروی کار بنگاه های اقتصادی به اجرا در آمده بود اما عدم توفیق آن ها از عدم پیگیری و ضعف مشارکت بخش خصوصی نشات می گرفت. توفیق این پروژه نیز منوط به مقاومت و مداومت است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی؛ پیام رشیدی، در گفت‌و گو با خبرنگار ما عنوان کرد: بحث اصلی پروژه آموزش شغلی دوگانه ایران و آلمان، ارتقای مهارت کارگران و شاغلان بنگاه های تولیدی و اقتصادی به تناسب نیازهای موجود است. تفاهمی در سال 96 به همین منظور میان اتاق ایران و سازمان فنی و حرفه ای و البته موسسه مربوطه در آلمان به امضا رسید. این تفاهم دو طرف اصلی و یک طرف حامی دارد. اتاق بازرگانی به عنوان نماینده بخش خصوصی، حمایت و پشتیبانی از اعضای خود را در زمره رسالت‌ها و وظایفش می داند و در این تفاهم نیز، اجرا و برنامه‌ریزی این پروژه را عهده دار است، به همین منظور نیز، بخش آموزش اتاق وارد این پرونده شد و پیگیری آن را دنبال کرد.

وی افزود: در طرف دیگر سازمان فنی و حرفه‌ای قرار دارد که ارائه و تامین زیرساخت های آموزشی را برعهده دارد و به نوعی نماینده بخش دولتی است. به همین استناد، نیاز های آموزشی بنگاه‌های اقتصادی احصاء شده و پس از انجام کار کارشناسی بر روی آن ها، با کمک تشکل‌ها استاندارهای آموزشی تدوین و ارائه می شود تا دوره آموزشی مناسب با آن، اجرایی شود. این زنجیره جامع در غایت خود به ارتقا کیفی مهارت های نیروی کار و افزایش بهره‌وری و ارزش افزوده برای او منجر می شود.

مدیر مرکز آموزش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: بنیاد آموزش و مهارت آلمان « SBH » نیز در این رابطه نقش حامی را داشته و محتوا و تجهیزات آموزشی را تامین می کند و اجرای این سیستم را بنا به الگوی موفق آلمان دنبال می نماید.

وی تاکید کرد: بعد از بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌های دانش بنیان، به سراغ دانشگاه و انجمن‌های علمی و فنی خواهیم رفت و این موضوع را که بنگاه‌های اقتصادی باید برای نیاز آموزشی خود برنامه داشته باشند و خود نیروی مورد نیازشان را تربیت کنند، فرهنگ سازی خواهیم کرد.

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد