اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان رضوی

سال رونق تولید

منو

ضرورت بهینه سازی سیستم آموزشی ایران با هدف کمک به توسعه اقتصادی

ضرورت بهینه سازی سیستم آموزشی ایران با هدف کمک به توسعه اقتصادی
نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : پنج شنبه ، 22 فروردين 1398

مدیر پروژه آموزش شغلی دوگانه ایران و آلمان:

ضرورت بهینه سازی سیستم آموزشی ایران با هدف کمک به توسعه اقتصادی

مدیر پروژه آموزش شغلی دوگانه ایران و آلمان گفت: این پروژه کیفی سازی و بهینه سازی سیستم آموزش شغلی در ایران را به مدد شرکای اصلی خود یعنی اتاق بازرگانی و سازمان فنی و حرفه‌ای دنبال می کند. براین باوریم که با اجرای صحیح این پروژه و بروز نتایج آن که «بهینه سازی سیستم آموزشی» یکی از آن هاست، توسعه اقتصادی نیز در افق درازمدت محقق خواهد شد. 

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی؛ علی‌رضا مقیدی در گفت‌و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: استفاده از سيستم آموزش دوگانه به عنوان هزينه در نظر گرفته نمي شود، چراکه هزينه هايي که صرف آموزش کارآموز مي شود، منجر به بهره وري نيرو شده و در درازمدت به بنگاه اقتصادي برمي گردد. علاوه بر آن بنگاه اقتصادي نيروي متخصص و جوان مورد نظر خود را در محيط کار و شرايط بنگاه خود تربيت مي کند و آموزش هاي لازم را به او ارائه مي دهد.

وی به روند پیشبرد پروژه آموزش شغلی دوگانه ایران و آلمان در کشورمان اشاره و عنوان کرد: هدف ما انجام مشاوره، برگزاری ورکشاپ و جلسات مختلف است تا به وسیله آن این سیستم را معرفی کنیم و شرکت‌های اقتصادی نیز نیروی مورد نیاز خود را استخدام و سپس خود به آموزش آنها مشغول شوند.

مدیر پروژه آموزش شغلی دوگانه ایران و آلمان خاطر نشان کرد: در ابتدا با استفاده از ویدئو کنفرانس و بازدیدهای استانی این پروژه را به دیگر استان‌ها معرفی کردیم و آن‌ها را از مزایای این پروژه آگاه کردیم و سپس نیازسنجی‌هایی انجام شد و در گام بعد هم پروژه به صورت پایلوت اجرا می شود.

نماینده «SBH» در ایران تصریح کرد: در حال حاضر نیاز سنجی انجام شده و در مرحله ارزیابی و تعیین دقیق آموزش ها هستیم تا در نتیجه کار بتوانیم تجربه عملی همکاری آموزشی را داشته باشیم.

مقیدی در خصوص میزان موفقیت این پروژه در ایران گفت: نتیجه این پروژه در پایان آن مشخص خواهد شد اما اتفاق خوبی که رخ داده، امضای تفاهم‌نامه رسمی همراه با برنامه و وظایف مشخص میان اتاق بازرگانی و سازمان فنی و حرفه‌ای است که سبب ایجاد همکاری سیستماتیک شده است. 

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد