اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان رضوی

سال رونق تولید

منو

رئیس اتاق ایران: جامعه را توانمند سازیم تا، مردم از هرگونه یارانه دولتی بی نیاز شوند

رئیس اتاق ایران:  جامعه را توانمند سازیم تا، مردم از هرگونه یارانه دولتی بی نیاز شوند
نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : پنج شنبه ، 23 اسفند 1397

رئیس اتاق ایران:

جامعه را توانمند سازیم تا، مردم از هرگونه یارانه دولتی بی نیاز شوند

 

رئیس اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه پرداخت یارانه نتیجه پایداری در اقتصاد خانوار ندارد، گفت: به نظر می رسد که باید از سیاست پرداخت یارانه دوری کرد و به سمت توانمندسازی مردم حرکت کرد تا اقشار مختلف جامعه از هرگونه یارانه دولتی بی نیاز شوند.

غلامحسین شافعی در نشست بررسی طرح توسعه پایدار روستایی جامعه نیکوکاری ابرار که در محل استانداری برگزار شد، افزود: در صورت موافقت با طرح توسعه پایدار روستایی جامعه نیکوکاری ابرار، این مدل را با هدف توانمندسازی مردم و مبتنی بر تجربه موفق قبلی، در شهرستان گناباد اجرایی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه یکی از مهم ترین اثرات طرح توسعه پایدار روستایی جامعه نیکوکاری ابرار، انسجام اجتماعی بوده است، تصریح کرد: جامعه نیکوکاری ابرار با حمایت هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران و به منظور انجام رسالت اجتماعی این تشکل بخش خصوصی تشکیل شد.

* اتاق بازرگانی در اجرای مثلث توسعه اقتصادی، فرهنگی مشارکت کند

استاندار خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: اتاق بازرگانی ایران با تقسیم بندی مناطق مختلف کشور و فعال کردن شرکت های بخش خصوصی، در اجرای مدل مثلث توسعه اقتصادی، فرهنگی مشارکت کند.

علیرضا رزم حسینی اظهار کرد: در مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی به دنبال توانمندسازی جوامع محلی و ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان تحصیل کرده در مناطق مختلف استان هستیم.

وی افزود: در قالب مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی و به همت معین های اقتصاد مقاومتی، کارگاه های آموزشی راه اندازی کسب و کار با هدف توانمندسازی مردم و شکل گیری ادبیات مشترک به لحاظ توسعه روستایی برگزار خواهد شد.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه کشور را باید با شرکت های آن اداره کرد نه با نظام دیوان سالار تصریح کرد: اتاق بازرگانی ایران با تقسیم بندی مناطق مختلف کشور و فعال کردن شرکت های بخش خصوصی، در اجرای مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی مشارکت کند.

وی اظهار کرد: مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی و طرح توسعه پایدار روستایی جامعه نیکوکاری ابرار هدف مشترکی تحت عنوان توانمندسازی جوامع محلی را دنبال می کنند که امیدواریم با هم افزایی، زمینه تحقق بیش از پیش این مهم فراهم شود.

*مثلث اقتصادی امیدساز بوده است

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی باعث امیدآفرینی در جامعه شده است، گفت: از زمانی که اجرای این طرح آغاز شده، مردم به آینده امیدوارتر شده اند.

منبع: اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی

 

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد