اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان رضوی

سال رونق تولید

منو

وضعیت ۲۳ بنگاه اقتصادی خراسان رضوی تعیین تکلیف شد

وضعیت ۲۳ بنگاه اقتصادی خراسان رضوی تعیین تکلیف شد
نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : چهارشنبه ، 17 بهمن 1397

در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان؛

وضعیت ۲۳ بنگاه اقتصادی خراسان رضوی تعیین تکلیف شد

با حضور استاندار خراسان رضوی و مدیر عامل بانک صنعت و معدن کشور، در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید وضعیت ۲۳ بنگاه اقتصادی استان تعیین تکلیف شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رزم حسینی در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از این که برای نخستین بار، یک بانک دولتی معین اقتصاد مقاومتی شده است؛ افزود: بانک صنعت و معدن کشور، متولی توسعه شهرستان های قوچان و سبزوار شده است. 
وی اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی را عاملی برای توانمند سازی مردم و جوامع محلی و روستایی دانست و افزود: خراسان رضوی با داشتن مزیت های منحصر به فرد، وجود مضجع شریف رضوی و نیروی انسانی توانمند باید متفاوت از سایر نقاط کشور اداره شود. 
استاندار خراسان رضوی به وجود حدود 88  هزار میلیارد تومان سپرده های بانکی در استان اشاره و تاکید کرد: زیبنده نیست که 52 درصد از این منابع در استان و الباقی آن، خارج شود. 
رزم حسینی با اشاره به وجود  اقتصاد خرد و متوسط قوی در استان، تصریح کرد: باید از این ظرفیت ها با ایجاد صندوق های محلی و جذب آن ها در راستای ایجاد اشتغال و توسعه پایدار استفاده کرد. 
وی با بیان این که در جلسه امروز و بررسی مشکلات این 23 بنگاه ها، حدود 250 میلیارد تومان اعتبار ریالی و200 میلیون یورو اعتبار ارزی مورد نیاز است؛ گفت: مقرر شد ظرف دو هفته آینده از سوی بانک صنعت و معدن بررسی های کارشناسی انجام و مساعدت شود. 
مدیر عامل بانک صنعت و معدن کشور هم در این جلسه با بیان این که از ابتدای دولت تدبیر و امید تا کنون چهار هزار و 670 میلیارد تومان اعتبار به طرح های صنعتی خراسان رضوی پرداخت کرده ایم؛ گفت: از مجموع این پروژه ها، 20 طرح بزرگ به بهره برداری رسیده است.
حسین مهری ادامه داد: 10 طرح عمده دیگر نیز بین 20 تا 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تسهیلات مورد نیاز آن ها پرداخت شده و یا در حال پرداخت است.
وی به موفقیت های رزم حسینی در استان کرمان در زمینه جذب تسهیلات و اعتبارات و همچنین ایجاد اشتغال اشاره و خاطر نشان کرد: روند توسعه با حضور وی از شتاب قابل توجهی برخوردار شد. 
مدیر عامل بانک صنعت و معدن کشور ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از طرح های اقتصادی استاندار خراسان رضوی، حضور رزم حسینی را یک فرصت برای این استان دانست.

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد