اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان رضوی

سال رونق تولید

منو

استاندار جدید خراسان رضوی: برای سرمایه گذاران و کارآفرینان در استان فرش قرمز پهن می کنیم

استاندار جدید خراسان رضوی: برای سرمایه گذاران و کارآفرینان در استان فرش قرمز پهن می کنیم
نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : چهارشنبه ، 19 دي 1397

با حضور وزیر کشور، نماینده عالی دولت در استان معرفی و از خدمات استاندار سابق تقدیر شد

استاندار جدید خراسان رضوی: برای سرمایه گذاران و کارآفرینان در استان فرش قرمز پهن می کنیم

 

 

مراسم تکریم و تودیع علی رضا رشیدیان استاندار سابق و معارفه علی رضا رزم حسینی استاندار جدید خراسان رضوی با حضور وزیر کشور برگزار شد.

عبد الرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در این مراسم عنوان کرد: خراسان رضوی آخرین استانی است که استاندار آن معارفه می‌شود پس به نمایندگی از تمامی استانداران در مشهد الرضا(ع) حضور یافتم.

وی در ادامه عنوان کرد: آنچه که امروز به ایران قدرت و عظمت داده، مردم هستند. وظیفه اصلی مسئولان نیز، کسب رضایتمندی مردم است اگرچه در این شرایط سختی که امروز با آن مواجه هستیم، کسب رضایتمندی کار دشواری است، اما مهم این است که با مردم ارتباط داشته باشیم، مردم به ما ایمان داشته باشند و ما را صادق بدانند. مردم باید بدانند که ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم چراکه ما بدون مردم و قدرت آن‌ها هیچی نیستیم.

وزیر کشور تصریح کرد: به وسیله اقتصاد است که می‌توان معیشت مردم را تامین، انسجام و وحدت داخلی را حفظ کنیم و در دهن آمریکا بزنیم. دشمن بر مبنای نگاه سیاسی خودشان با استفاده ابزار اقتصادی ما را تحریم کردند پس همه مسئولان سیاسی باید کار اقتصادی انجام دهند. امروز بیشترین دغدغه مردم در اقتصاد است.

* ایران در حوزه بین المللی کشوری تعیین کننده است

وی با اشاره به تاکید‌های چند ساله رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی گفت: امروز در بحث تحریم‌ها این موضوع تبلور یافته است. من یقین دارم خراسان رضوی با ظرفیتی که دارد می‌تواند کار بسیار بزرگی را در حوزه اقتصاد مقاومتی و دور زدن تحریم‌ها انجام دهد، این سرزمین باید به سرزمین سرمایه گذاری و تولید تبدیل شود. خراسان را باید در سراسر کشور به عنوان الگو مقاومت و استقامت در شرایط تحریم به همه کشور معرفی کنیم.

آمریکا وقتی وارد سوریه شد، زمان بندی یک تا 2 ساله را برای تحقق برنامه های خود مطرح کرد.

وی اظهار داشت: آمریکا می خواست با طرح موضوع هلال شیعه ای همه پیوندهای کشورهای اسلامی را از هم بگسلد و دست ایران را از منطقه خاورمیانه قطع کند اما امروز شاهد هستیم که دست چه کشوری از منطقه قطع شده است.

وی بیان کرد: منطقه خاورمیانه بر دشمن فائق آمده است و با قدرت به رژیم صهیونیستی و دیگر دشمنان اعلام می کند که نمی توانند این منطقه را به جولانگاه استعمار و استثمار تبدیل کنند.

وزیر کشور گفت: آمریکا همه امکانات خود را به غرب آسیا آورد تا بر آن مسلط شود اما اکنون شاهد برهم ریختن نقشه هایش در لبنان، سوریه، عراق و یمن هستیم و آخرین حربه آمریکا نیز به کار بردن دین علیه دین بود که در این راستا جریانی به عنوان داعش را بوجود آورد و در این مورد هم رسوا شد.

رحمانی فضلی اظهار داشت: قبل از عملیات 11 سپتامبر و حمله به برج های دوقلو در نیویورک، براساس نظرسنجی ها آمریکا جایگاه خوبی در افکار عمومی داشت اما بعد از این اتفاق و حمله آمریکا به کشورهای افغانستان و عراق، این جایگاه تضعیف شد.

وی ادامه داد: این در حالی است که ایران در حوزه بین المللی به کشوری تعیین کننده در مناسبات سیاسی تبدیل شده است، در شرایطی که بدخواهان اعلام می کردند که می خواهند در مدت یک هفته جمهوری اسلامی را تحت کنترل درآورند، اکنون اعلام می کنند که ایران دیگر در سیطره قدرت آنها قرار ندارد.

*آمریکا در شوراندن مردم علیه نظام ناکام ماند

وزیر کشور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در ائتلاف های بین المللی نقش مهمی دارد افزود: آمریکا با خفت و حقارت از برجام خارج و هزینه بسیار برای خروج از این قرارداد بین المللی متحمل شد و هنوز نتوانسته است در اجماع جهانی علیه ایران موفق شود.

رحمانی فضلی اظهار داشت: امروز در جهان برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران، هزینه های بسیار در حوزه رسانه انجام می گیرد، در این بخش نیز حاکمان آمریکا عقل خود را به دست منافقین داده اند.

وی خاطر نشان کرد: طی 2 سال گذشته، دشمنان در چند مرحله تهدیداتی را علیه نظام جمهوری اسلامی مطرح و عملی کرده اند، نمونه آن شورش های دی ماه پارسال بود که عملیات روانی متعاقب آن تا سه ماه بعد ادامه داشت.

وی افزود: دشمنان سپس کوشیدند با تحریک اقشار مختلف مردم در ایران اعم از بازاریان، کامیون داران و دیگر گروه ها، عملیات روانی و حرکات اعتراضی را تا دی ماه امسال ادامه دهند اما موفق نشدند به اهداف خود برسند.

وزیر کشور گفت: هم اکنون یک ماه است که در فرانسه تظاهرات و اعتراضات مردمی شکل گرفته است اما رسانه هایی که آنقدر اعتراضات در ایران را پررنگ جلوه می دادند، در مورد اعتراضات فرانسه سکوت کرده اند، با این حال دشمنان به هیچ وجه نخواهند توانست در داخل کشور اقدام موثری انجام دهند.

رحمانی فضلی اظهار داشت: اقدام دیگر دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی، تحریم های اقتصادی علیه ایران بود، در این راستا تلاش کردند در 13 آبان ماه امسال همزمان با آغاز دور جدید تحریم ها، نارضایتی اجتماعی ایجاد کنند اما به لطف الهی راهپیمایی 13 آبان ماه امسال باشکوهتر از هر سال برگزار شد، مردم به خیابان ها آمدند اما یکصدا علیه آمریکا شعار دادند.

* تاکید بر اجرای استانی طرح جلسه سران قوا

وزیر کشور گفت: درست است که در داخل کشور با برخی نارضایتی های مردم مواجه هستیم اما این نارضایتی ها خانوادگی است و دولت و حاکمیت در تلاش برای رفع آن هستند، نسخه ای که رهبر معظم انقلاب برای حل مشکلات کشور پیچیده اند، وحدت، هماهنگی، انسجام و یکدلی است که نمونه عینی آن را در تشکیل جلسه سران قوا شاهد هستیم.

رحمانی فضلی اظهار داشت: من به عنوان کسی که در جلسه سران سه قوه که هر هفته تشکیل می شود، حضور پیدا می کنم، به درایت، حکمت و عقلانیت رهبری در تشکیل این جلسه اذعان دارم زیرا در هر جلسه چند مشکل کشور به راحتی حل می شود، مشکلاتی که اگر قرار بود با روال عادی بررسی شود، حل آن مدتها به طول می انجامید.

وی تاکید کرد: طرح جلسه سران قوا باید در استانها هم اجرا شود، یعنی در هر استان نماینده ولی فقیه، نمایندگان مجلس، نماینده عالی دولت و نماینده قوه قضائیه تشکیل جلسه دهند و با وحدت و هماهنگی مشکلات را حل کنند.

وزیر کشور گفت: درست است که تحریم ها شرایط اقتصادی کشور را سخت کرده، میزان صادرات کالا کاهش یافته و عملیات بانکی کند شده است اما این موضوعات به معنای ناکارآمد شدن نظام جمهوری اسلامی نیست.

رحمانی فضلی اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی بعد از لطف خدا، رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری، مدیون مردم است و وظیفه اصلی مدیران نظام این است که رضایت مردم را جلب کنند، با مردم ارتباط بگیرند تا آنان مدیران را دلسوز و صادق بیابند، بی تردید بدون مردم هیچ قدرتی نداریم.

* نظام بودجه ریزی نیازمند تغییرات ساختاری است

وزیر کشور با تاکید بر اینکه در بخشی از ساختارهای اقتصادی کشور باید تغییرات جدی صورت گیرد، افزود: به عنوان مثال مقام معظم رهبری به بودجه 98 ایرادات جدی و راهگشا گرفتند که نشان می دهد در شرایط فعلی باید نظام بودجه ریزی دستخوش تغییرات ساختاری مناسب شود.

رحمانی فضلی افزود: باید مشکل عدم توازن و تعادل در اقتصاد کشور حل شود، نظام مالیاتی و برنامه ریزی و اداری تغییر یابد.

وی اظهار داشت: امروز قوی ترین کار سیاسی اقتصادی عمل کردن است، با اقتصاد می توان مقاومت در برابر دشمن را افزایش داد و در دهان آمریکا کوبید.

وزیر کشور گفت: در شرایط کنونی همه آثار کار اقتصادی، سیاسی است، به نحوی که دشمن نیز تحریم را به عنوان ابزار اقتصادی در خدمت سیاست به کار بسته است.

رحمانی فضلی ادامه داد: سیاست های اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر معظم انقلاب تدوین شده است، در راستای کاهش تاثیرات سیاسی بر حوزه اقتصادی کشور است، هم اینک نیز بیش از 70 درصد فعالیت های وزارت کشور در حوزه های توسعه ای و اقتصادی است.

وی بیان کرد: امسال دهه فجر را به یک حرکت عظیم مقاومت و استقامت تبدیل خواهیم کرد، استکبار بداند که باید با ایران کنار بیاید، استقلال و موقعیت سیاسی این کشور را به رسمیت بشناسد، در امور کشور دخالت نکند و دنیای اسلام را دچار تنش و درگیری ننماید.

 * وزارت کشور بیشترین حجم بازنشستگان را داشت

وزیر کشور گفت: استانداران، فرمانداران و بخشداران، مدیران کل نگر و چند وجهی کشور هستند که به اقتضای منصبی که دارند، می توانند کشور را همه جانبه مدیریت نمایند.

رحمانی فضلی اظهار داشت: امسال طبق قانون منع بکارگیری بازنشستگان، تعداد مدیران ارشدی که مشمول آن شدند، در وزارت کشور بیشتر از سایر وزارتخانه ها بود.

وی بیان کرد: 16 استاندار، دو معاون وزیر، یک قائم مقام وزیر، 17 معاون استاندار و تعداد زیادی فرماندار مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان شدند و از کار کناره گیری کردند اما با توجه به کادرسازی در وزارت کشور، در مدت کوتاهی افراد جایگزین، تعیین شدند.

وزیر کشور گفت: هم اکنون وضعیت این وزارتخانه به نحوی است که 80 درصد فرمانداران از کارکنان آن هستند، در حالی که در گذشته برعکس بود و 80 درصد فرمانداران از وزارتخانه های دیگر انتخاب می شدند.

رحمانی فضلی اظهار داشت: در مرحله نخست برای تعیین جایگزین 16 استاندار بازنشسته، اسامی 45 نفر به رئیس جمهوری اعلام شد که اکثر آنان توان انجام این ماموریت را داشتند و این نشان از توانایی وزارت کشور در کادرسازی است.

وی بیان کرد: اکثر استانداران جدید از معاونین وزارت کشور انتخاب شدند و برای جایگزینی معاونین استانداران نیز توصیه شده است از فرمانداران و برای جایگزینی فرمانداران هم باید از بخشداران استفاده شود، بخشداران هم باید از بین دهیاران انتخاب شوند، این روند به این معناست که با اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان یک نظام جایگزینی نیرو در وزارت کشور به اجرا درآمده است.

وزیر کشور گفت: وزارت کشور جایگاه تربیت مدیر است، زیرا مدیرانش با مسائلی مواجه می شوند که به آنان قدرت کل نگری می دهد، هیچ وزارتخانه ای مثل وزارت کشور درگیر مسائل سیاسی، امنیتی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی به صورت همزمان نیست.

*وزارت کشور خوب عمل کرد

رحمانی فضلی اظهار داشت: در چند سال اخیر با همه توطئه ها و هجمه های امنیتی چه در داخل کشور، چه در مرزها و چه در خارج از کشور و به رغم تلاش های رژیم آل سعود در عربستان و توطئه های رژیم صهیونیستی، به مدد نیروهای امنیتی و نظامی هیچ گونه مشکل امنیتی در کشور ایجاد نشد.

وی بیان کرد: با لطف و درایت رهبری و رئیس جمهوری، جریان بزرگی در حوزه اجتماعی تحت عنوان رسیدگی به آسیب های اجتماعی شکل گرفته است، در این راستا تاکنون هفت جلسه با حضور رهبر معظم انقلاب در این خصوص تشکیل شده و معظم له به صورت دائم پیگیر روال کار در اجرای طرح مقابله با آسیب های اجتماعی هستند و اولویت ها را در این زمینه تعیین می کنند.

وزیر کشور گفت: در حوزه سیاسی نیز طی سالهای گذشته، بهترین، باشکوه ترین و امن ترین انتخابات در بخشهای مختلف در کشور برگزار شده است.

*رشیدیان کارنامه خوبی برجای گذاشت / رزم حسینی، توسعه گرا و اهل ابتکار است

وزیر کشور با اشاره به عملکرد استانداران قدیم و جدید خراسان رضوی گفت: رشیدیان با وجود اینکه فردی از وزارت کشور نبود ولی به سرعت توانست مسائل استان را درک و بر آنها اشراف پیدا کند و بسیار خوب مدیریت کند.

رحمانی فضلی اظهار داشت: گزارش کار رشیدیان از دوره تصدی استانداری خراسان رضوی گزارشی قابل قبول و درخشان است و می توان گفت که وی عاقبت بخیر شد و خاطره ای ماندگار از حضورش در خراسان رضوی به جا گذاشت.

وی ادامه داد: رزم حسینی نیز در دوران تصدی استانداری کرمان با وجود آنکه از وزارت کشور نبود، اما با توجه به روحیه توسعه گرا و اقتصادی و نیز سوابق بسیجی و فرماندهی در جنگ، توانست شیوه های نوینی را در اداره استان کرمان بکار گیرد.

وزیر کشور خاطر نشان کرد: رزم حسینی هنگامی که استاندار کرمان بود، توانست 700 هزار میلیارد ریال موافقت نامه به امضا برساند و این استان را خارج از هیجانات سیاسی مدیریت کند.

رحمانی فضلی از جمله ابتکارات رزم حسینی در مدیریت استان کرمان را اجرای پروژه ها و طرحها با مشارکت و نظارت ائمه جمعه، نماینده ولی فقیه، نمایندگان مجلس و مدیران دولت دانست.

وی گفت: رزم حسینی در حوزه استفاده بهینه از آب، ابتکارات ارزشمند در استان کرمان داشت و توانست میلیاردها لیتر در مصرف آب صرفه جویی کند که امید است این ابتکارات را در خراسان رضوی نیز به اجرا گذارد.

وزیر کشور افزود: خراسان رضوی با ظرفیت های فراوان باید بار بسیاری از مقاومت در مقابل تحریم ها و دور زدن آنها را برعهده بگیرد، باید بازارچه های مرزی این استان به بازارچه های صادراتی تبدیل شوند.

رحمانی فضلی گفت: چهارشنبه هفته آینده استانداران به تهران دعوت شدند تا بگویند که چه اختیاراتی برای اداره استانها لازم دارند، من معتقدم که مسئولیت کاهش پرداخت یارانه های نقدی را باید به استانداران سپرد تا این یارانه ها به مردمی که نیاز واقعی دارند، تعلق گیرد.

*باید برای بخش خصوصی در خراسان رضوی فرش قرمز پهن کرد

علیرضا رزم حسینی امشب در مراسم معارفه خود با حضور وزیر کشور در برج سپید مشهد اظهار داشت:تقدیر الهی این بود که مستخدم دولت باشم اما تفکر بخش خصوصی را هم با خود به این عرصه آوردم.از روز اولی که به کرمان رفتم نیت کردم وقتم را وقف آن استان کنم و امروز هم نیت کرده ام وقتم را برای آبادانی خراسان رضوی وقف کنم.

استاندار خراسان رضوی گفت: در حوزه سیاسی، به میانه روی، با حفظ اصول مبتنی بر شعار راهبردی مطابق با قانون اساسی که «ولایت فقیه در راس امور است» کار خواهم کرد.همه مردم این سرزمین ولایت مدار هستند و ولایت مداری متعلق به گروه خاصی نیست. توسعه، یکی از شعارهایی است که سعی می کنیم آن را در این استان بزرگ و مهم اجرایی کنیم.

رزم حسینی افزود: بنده مهمان شما هستم، مطمئنا مهمان نوازی مردم خراسان رضوی و نمایندگان مجلس فضایی را فراهم می کند که بتوانیم برای آبادانی این استان تلاش کنیم.تردید ندارم نماینده محترم ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد حضرت آیت الله علم الهدی و حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تولیت محترم آستان قدس نیز برای منشور همدلی با فعالان سیاسی همکاری خواهند کرد، این ها مقدمه آبادانی و توسعه است.

وی گفت: البته یک نکته را هم بگویم، اعتقاد دارم استاندار به عنوان رئیس شورای تامین، نماینده حاکمیت است و همه ارکان باید با او همکاری داشته باشند. باید برای بخش خصوصی فرش قرمز پهن کنیم، اگر فرش قرمز پهن شود مطمئن باشیم سرمایه گذاران خواهند آمد.خدمت آقای علم الهدی خواهم رسید و عرض خواهم کرد که ائمه جمعه در نقاط مختلف استان هستند که می توانند فرهنگ اقتصادی را ترویج کند.

رزم حسینی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی براساس بیانات مقام معظم رهبری، یک اقتصاد مردمی است گفت: علاوه بر آن، در استان خراسان رضوی با ظرفیت اتاق بازرگانی و موسسات اقتصادی آستان قدس، برای توسعه اقتصاد مقاومتی فعالیت خواهیم کرد.در حوزه فرهنگ و هنر هم قانون گذار به خوبی ضوابط را تعیین کرده، شورای فرهنگ عمومی مسئول این حوزه در استان است و امام جمعه مشهد هم رئیس این شوراست.

نگاه ما تقویت شورای فرهنگ عمومی استان است و فرهنگ و هنر را در چارچوب این شورا تقویت خواهیم کرد.

*خراسان رضوی نیاز به 650 هزار میلیارد ریال سرمایه دارد

رئیس سازمان حج و زیارت و استاندار سابق خراسان رضوی گفت: این استان تا پایان برنامه ششم توسعه نیاز به جذب 650 میلیارد ریال سرمایه دارد که امید است استاندار جدید بتواند زمینه جذب آن را فراهم کند.

علیرضا رشیدیان افزود: سالانه 30 میلیون زائر و گردشگر به خراسان رضوی سفر می کنند که این تعداد نیاز به دریافت خدمات مطلوب دارند.

وی تاکید کرد: خراسان رضوی ظرفیت های بسیار دارد که باید با بهره گیری مناسب از آنها زمینه ارائه بهترین خدمات به زائران و گردشگران را فراهم کرد.

رشیدیان گفت: رزم حسینی گزینه شایسته ای برای استانداری خراسان رضوی است و باید از وزیر کشور به خاطر انتخاب مدبرانه و هوشمندانه وی برای این استان قدردانی کرد.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به ظرفیت های بیشمار آستان قدس رضوی اظهار داشت: دولت باید از ظرفیت های این نهاد در جهت پیشبرد برنامه های اقتصادی استفاده بیشتری نماید و ضروری است این مهم در دستور کار استاندار جدید قرار گیرد.

وی با اشاره به عملکرد خراسان رضوی در حوزه اشتغال گفت: پارسال این استان در حوزه اشتغال موفق شد رتبه نخست کشور را به دست آورد و همچنین خراسان رضوی تاکنون در حوزه جذب سرمایه بویژه سرمایه خارجی به توفیقات بسیار دست یافته و رتبه نخست را در کشور به دست آورده است.

رشیدیان با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن افزود: در آغاز این جنگ، اقدامات اجرایی در کشور کندتر شده لذا امید است، استاندار جدید خراسان رضوی از فرصت های پیش رو و نیروی انسانی کارآمد استان برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی بهره بیشتری ببرد.

*خراسان رضوی نیاز به اشتغال و رفع مشکلات اقتصادی دارد

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: این استان از سیاسی کاری ها اشباع شده و نیاز به اشتغال و رفع مشکلات اقتصادی دارد.

حمید بنایی افزود: مدیران باید دست از کار سیاسی بردارند و به فکر معیشت و اشتغال مردم باشند.

وی اظهار داشت: اولویت استاندار در وهله نخست باید اشتغال مردم و در مرحله دوم بهبود وضعیت اقتصادی باشد، با این حال سیاست هم بخشی از کار دولت است و نمی توان از آن چشم پوشید.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: استاندار جدید خراسان رضوی در دیدار اعضای مجمع نمایندگان این استان اعلام کرد که برنامه وی برای دوره مدیریت جدید در استانداری، 90 درصد کار عمرانی و اشتغال و 10 درصد کار سیاسی است.

بنایی با اشاره به مشکلات اقتصادی خراسان رضوی و لزوم برنامه ریزی سریع برای آن اظهار داشت: اگر واحدهای تولیدی نیمه تعطیل یا تعطیل استان دوباره فعال شوند، 70 درصد مشکلات بیکاری استان حل می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به مشکلات کم آبی در خراسان رضوی گفت: اجرای پروژه انتقال آب از دریای عمان به این استان اجتناب ناپذیر است و همه مقدمات لازم برای عملیاتی کردن این پروژه فراهم شده ضمن اینکه اجرای پروژه هایی مانند افزایش آبیاری تحت فشار برای مزارع به منظور مدیریت مصرف بهینه آب در استان ضروری است.

بنایی خطاب به استاندار جدید خراسان رضوی و عملکرد مناسب وی در زمینه آبادانی روستای محروم 'قلعه گنج' در استان کرمان، افزود: در استان خراسان رضوی هزار روستای محروم مانند قلعه گنج وجود دارد که نیازمند نگاه مدیریتی و آبادانی محور است.

این نماینده مجلس اظهار داشت: 81 هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد که برای اتمام آنها بیش از 500 هزار میلیارد تومان نیاز است و بودجه دولت برای اتمام این پروژه ها کافی نیست.

وی گفت: تاکنون موفق نشده ایم از سرمایه و توان بخش خصوصی برای اتمام پروژه های نیمه تمام عمرانی در کشور بهره بگیریم لذا باید در سال آینده و در دوره جدید مدیریتی خراسان رضوی این موضوع مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با تاکید بر نگاه عدالت محورانه در توزیع امکانات و خدمات بین شهرستان های استان افزود: نباید به گونه ای عمل شود که شهرستان ها تحت تاثیر مشهد قرار گیرند و ساکنین آنها به این شهر مهاجرت نمایند.

وی همچنین با تاکید بر بومی گزینی در انتخاب مدیران استانی و محلی اظهار داشت: خراسان رضوی دارای نیروهای تحصیلکرده و توانمند است لذا ضرورت دارد از آنان در پست های مختلف مدیریتی استفاده شود.

بنایی بر حل مشکل موسسه پدیده نیز تاکید کرد و گفت: تاکنون دستگاه های دولتی سهم خود را از این موسسه دریافت کرده اند اما سهم مردم عادی هنوز پرداخت نشده، امید است با تدبیر استاندار جدید مشکل این موسسه و بدهی های معوق آن به مردم حل شود.

وی با اشاره به پروژه برقی کردن قطار مشهد – تهران افزود: معاون اول رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه برای اجرای این پروژه قول مساعد دادند اما شواهد نشان می دهد که برقی کردن قطار مشهد – تهران متوقف شده است.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در طول 40 سال گذشته به اندازه 150 سال در این کشور کار عمرانی انجام گرفته اما هنوز در حوزه حمل و نقل ریلی، ساخت آزادراه و بزرگراه ضعف وجود دارد.

بنایی استفاده از ظرفیت آستان قدس رضوی در مدیریت استان را توصیه کرد و از استاندار جدید این استان خواست یک رابط پارلمانی برای مجلس شورای اسلامی تعیین کند تا بتوان ارتباط نزدیکتری بین مدیریت استان و نمایندگان مجلس برقرار کرد.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی از رشیدیان، استاندار قبلی این استان قدردانی کرد و گفت: براساس قانون منع بکارگیری بازنشستگان 17 استاندار بازنشسته شدند و علاوه بر استانداران، 66 مدیر دولتی دیگر در کشور نیز براساس این قانون پست خود را ترک کردند.

در این مراسم علیرضا رزم حسینی به عنوان استاندار جدید خراسان رضوی معرفی و از خدمات علیرضا رشیدیان استاندار قبلی این استان قدردانی شد.

منابع: ایرنا- مهر-روابط عمومی استانداری

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد