اتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزی خراسان رضوی

پایگاه خبری و اطلاع رسانی

سال حمایت از کالای ایرانی

منو

مدیرعامل بانک صنعت و معدن خبر داد: پشتیبانی 250 میلیون یورویی بانک صنعت و معدن از اجرای طرح توسعه فولاد سبزوار

مدیرعامل بانک صنعت و معدن خبر داد:  پشتیبانی 250 میلیون یورویی بانک صنعت و معدن از اجرای طرح توسعه فولاد سبزوار
نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : دوشنبه ، 05 آذر 1397

روزنامه خراسان-مدیرعامل بانک صنعت و معدن از پشتیبانی حدود 250 میلیون یورویی این بانک از اجرای طرح توسعه کارخانه فولاد سبزوار خبر داد و گفت: هم اکنون طرح توسعه فولاد سبزوار حدود 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امیدواریم با شتاب بیشتر طرح توسعه این کارخانه به اتمام برسد. به گزارش خراسان رضوی، حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور به همراه علیرضایی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، کاردان پدر صنعت نساجی کشورو دیگر مسئولان شهری از واحد های صنعتی سبزوار بازدید کرد. مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: هم اکنون تکمیل طرح توسعه فولاد سبزوار در دستور کار قرار دارد که بانک صنعت و معدن حدود 250 میلیون یورو از این پروژه پشتیبانی کرده است.  مهری تاکید کرد: همچنین دیگر پروژه های صنعتی سبزوار پیشرفت های فیزیکی بیش از 60 درصد داشته و تامین سرمایه در گردش پروژه در اولویت این بانک قرار دارد.

 *تکمیل 300 طرح نیمه تمام صنعتی در استان نیازمند 350 میلیون دلار اعتبار است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز گفت: هم اکنون 300 طرح صنعتی بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی در خراسان رضوی وجود دارد که برای تامین تجهیزات و ماشین آلات حدود 350 میلیون دلار اعتبار نیاز است و این طرح های صنعتی طی امسال و سال آینده به بهره برداری می رسد. علیرضایی افزود: با بهره برداری از این طرح های صنعتی برای بیش از 15 هزار نفر در خراسان رضوی اشتغال زایی می شود.

 *احداث بزرگ ترین کارخانه نساجی شرق کشور در سبزوار

در ادامه نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به دستاورد های سفر مدیرعامل بانک صنعت و معدن و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به شهرستان سبزوار، گفت: طی این سفر از چندین پروژه صنعتی سبزوار با پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد بازدید شد و کمک های مورد نیاز به تکمیل یک واحد دارویی، یک واحد غذایی و صنایع معدنی از سوی بانک صنعت و معدن انجام می شود.

 حسین مقصودی از احداث دو پروژه بزرگ با تامین مالی بانک صنعت و معدن در این شهرستان خبر داد و افزود: پس از حل مشکلات و چالش های ورود ماشین آلات مراحل احداث این دو پروژه آغاز می شود. وی همچنین با اشاره به دریافت مجوز احداث کارخانه نساجی در سبزوار، بیان کرد: به زودی این کارخانه به عنوان بزرگ ترین کارخانه نساجی شرق کشور پس از جانمایی و حل مشکلات اعتباری با سرمایه گذاری پدر صنعت نساجی احداث می شود.

 

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد