اتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزی خراسان رضوی

پایگاه خبری و اطلاع رسانی

سال رونق تولید

منو

برگزاری نشست هم اندیشی بانوان فعال اقتصادی

برگزاری نشست هم اندیشی بانوان فعال اقتصادی
نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : چهارشنبه ، 23 خرداد 1397

 

به منظور توانمندسازی تشکل زنان فعــال اقتصادی در جهت شکل گیری بهتر کانــون زنان طی نامه مورخ 7/3/97 و نیز ارسال پیامک برای مخاطبین جلسه­ای در ساعت 9 تاریخ مذکور در محل ساختمان شماره 2 اتاق با حضور 76 نفر از زنان فعال اقتصادی استان تشکیل شد .

در ابتدا جلسه رئیس محترم شورای راهبردی تشکل­های اتاق مشهد در خصوص تشویق به ایجاد تشکل­ها در راستای ساماندهی تشکل­های اقتصادی کشور و تأکید بر کار ساماندهی شده به ایراد سخن پرداختند.

در ادامه دبیر محترم اجرایی اتاق به تبیین چگونگی مشارکت حداکثری بانوان در کانون زنــان تأکید و یکی از توفیقات هر تشکل را حضور پرشورتر بیان نمودند .

سپس تیم سه نفره­ای که مسئولیت تحقیق و پژوهش میدانی در خصوص کانون زنان را به عهده داشتند به بیان نقطه نظــرات خود پرداختند. در ابتــدا به ســابقه تأسیس کانون زنان در اتاق مشهد اشــاره شد و به صورت مبسوط در خصوص توان افزایی بانوان از حیث اجتماعی و اقتصادی در جهت برآورده شدن نیازهای واقعی تأکید گردید.

در ادامه به ارائه مدل "تیمی" با اقتباس از الگوی آقای "بروس تاک من" پرداخته شد که مفصلاً نیازهای یک تیم منسجم و معضلات آن تبیین گردید، همچنین راهکارهایی عملی در حوزه ساختار، برنامه و اجرا در یک کارگروهی و قابل قبول ارائه گردید.

در پایان تیم سه نفره تحقیق و پژوهش به ارائه پیشنهاداتی از جمله اصلاح اساسنامه کانون زنان بازرگان و اصلاح فرآیند اشاره و از بین حضار در این خصــوص رأی گیری گردید.

در ادامه جلسه پرسش ­هایی از سوی حاضرین مطرح شد که توسط سرپرست تشکل­ها و رئیس شورای راهبردی پاسخ داده شد. النهایه مقرر گردید که تعداد 5 نفر از خانم­ها به عنوان کاندیدا جهت تدوین اساسنامه با رویکرد جدید انتخاب شوند .   

 

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد