اتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزی خراسان رضوی

پایگاه خبری و اطلاع رسانی

سال رونق تولید

منو

دیدار هیات آلمانی با جمعی از فعالین اقتصادی استان در اتاق بازرگانی مشهد

دیدار هیات آلمانی با جمعی از فعالین اقتصادی استان در اتاق بازرگانی مشهد
نویسنده خبر : تاریخ بارگذاری : شنبه ، 15 ارديبهشت 1397

 

دیدار هیات آلمانی با جمعی از فعالین اقتصادی استان در اتاق بازرگانی مشهد

 

یک هیات آلمانی که به منظور آشنایی با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های گردشگری، فرهنگی و اقتصادی خراسان رضوی به شهر مشهد سفر کرده بود، با شماری از مسئولان و فعالان اقتصادی استان دیدار کردند و در جریان پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری استانمان قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی؛ آقای ویکشتاین سرپرست این گروه آلمانی در این نشست با اشاره به تاریخ غنی کشورمان گفت: ایران یک سرزمین مهم و کشور کلیدی در منطقه است و نظر به جایگاهی که امروز در عرصه سیاسی دارد، باید گفت که این اشتباه آمریکاست که با اقدماتش نمی گذارد تا کشورهای دیگر نظیر آلمان، روابط تسهیل شده‌ای با ایران داشته باشند.

وی ادامه داد: این گروه از ایالت بایرن و نورنبرگ که یکی از شهرهای مهم است پا در این سفر گذاشته است. ما تمایل زیادی برای گفتگو و ارتباط بیشتر داریم و معتقدیم این دیدار کوتاه آغاز یک ارتباط خوب خواهد بود.

در همین رابطه شکوه میرشاهی، مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی نیز در این جمع هیات به تشریح توانمندی‌های صنعتی، کشاورزی، معدنی و... استان پرداخت و گفت: نظر به توانمندی‌های فراوانی که این خطه دارد، ظرفیت‌های شاخص سرمایه گذاری در آن احصاء شده است.

وی روابط تجاری خراسان رضوی با کشور آلمان اشاره کرد و یادآور شد: صادرات استان به آلمان در سال گذشته معادل 4میلیون دلار و واردات از این کشور نیز معادل 13میلیون دلار بوده است.

او اقلام عمده صادراتی استان به کشور مذکور؛ کف‌پوش، پسته، روده حیوانات، میله‌های فولادی، سُرم و مواد پتروشیمی عنوان کرد و کالاهای وارداتی عمده از آلمان را نیز روغن خام سویا، دارو، کُک، الیاف، توربین‌های گازی و... دانست.

میرشاهی از توان بخش قطعه‌سازی خراسان رضوی با فعالیت 350واحد تولیدی در این عرصه گفت و بیان کرد: نظر به توان موجود، علاقه‌مندیم خط تولید و مونتاژ یکی از برندهای مطرح خودرو در آلمان را در خراسان رضوی ایجاد نماییم.

این گزارش حاکیست در ادامه هر کدام از اعضای این هیات، متناسب با حوزه فعالیت خود، نیازها و ظرفیت‌های همکاری متقابل را تشریح کردند.

در بخش دیگری از این نشست، فرشید منوچهری، مدیر امور بین‌الملل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی گفت: ما از اقصی نقاط جهان پذیرای گردشگران هستیم و به همین منظور زیرساخت‌های گردشگری فراوانی نیز برای حضور گروه‌های توریستی در مشهد فراهم آمده است.

وی افزود: به دلیل همجواری با کشورهای مشترک المنافع (CIS) و تجربه تعاملات اقتصادی با آن‌ها، آمادگی داریم اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم تا چنانچه مایل به سرمایه گذاری یا فعالیت اقتصادی در این کشورها هستید از تجارب ما در اتاق بازرگانی نیز بهره لازم را ببرید.

منوچهری خاطر نشان کرد: همچنین پیشنهاد ایجاد ایجاد میز «خراسان رضوی» را در اتاق بازرگانی مونیخ و نورنبرگ و توامان مستقر نمودن میز بازرگانی این شهرها در اتاق بازرگانی خراسان رضوی را داریم. در این راستا بستر تبادل اطلاعات نیز فراهم خواهد بود.

در پایان نمایندگان دستگاه های مختلف، تشکل های بخش خصوصی و شرکت های تجاری به بیان توان خود در بخش های مختلف پرداختند و برای برقراری تعاملات اقتصادی آتی میان دو کشور اعلام آمادگی نمودند.

 

 

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد