اتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزی خراسان رضوی

پایگاه خبری و اطلاع رسانی

سال حمایت از کالای ایرانی

منو

برگزاری چهل و نهمین نشست هیات نمایندگان اتاق خراسان رضوی

برگزاری چهل و نهمین نشست  هیات نمایندگان اتاق خراسان رضوی
نویسنده خبر : تاریخ بارگذاری : پنج شنبه ، 28 دي 1396

 

برگزاری چهل و نهمین نشست  هیات نمایندگان اتاق خراسان رضوی  

چهل و نهمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی  در محل  این اتاق  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق مشهد 

رییس اتاق ایران با اشاره به اینکه در  جلسه صندوق توسعه ملی که به ریاست رییس جمهور تشکیل شد مشکلاتی که برای  بخش خصوصی ا ز تکرار نوسانات نرخ ارز بوجود می آید مطرح شد از  تشکیل کمیته مشترک بین اتاق ایران و بانک مرکزی در  ارتباط با تهیه پیشنهادات مکتوب برای  کم کردن میزان ریسک پذیری وام های ارزی  و  رفع  این مشکلات  به دستور رییس جمهور خبر داد.

وی افزودهمچنین مقرر شد شرکتهای کلان  بخش خصوصی  و اتاق  بازرگانی در نشست هایی  با  رییس جمهور طرحهای خود را در مورد رونق بخش تولید و اشتغال ارایه دهند.

رئیس اتاق بارزگانی ایران تاکید کرد: در شرایط حاضر باید برای بدهی های معوق واحدهایی که خودشان نقشی در این معوقات نداشته و شرایط آنها را به این سمت کشانده، شرایطی فراهم کرد که خون تازه ای در رگ های این واحدهای تولیدی دمیده شده و با اهدا تسهیلات جدید به راه اندازی و فعالیت مجدد آنها کمک شود.

رییس اتاق ایران با بیان اینکه توان زیادی برای توسعه روابط با چند کشور  آفریقایی وجود دارد اما تاکنون مورد توجه جدی قرار نگرفته است تاکید کرد وزارت صنعت و معدن و اتاق بازرگانی مشترکا طرح مطالعه در مورد ارتباطاات تجاری با این  چند کشور  را مورد تایید قرار داده اند.

نایب رییس اول اتاق مشهد نیز با ابراز نگرانی  از استفاده دولت از منابع اعتباری فایناس ها تاکید کرد: اگر سازوکار استفاده از این تسهیلات سخت‌گیرانه و قاعده‌مند باشد که بخش خصوصی واقعی بتواند از آن بهره‌مند شود و در پروژه‌های سودآور با شفافیت لازم مورد استفاده قرار گیرد می‌تواند زمینه رونق و رشد اقتصادی کشور را فراهم آورد.

وی افزود: نگرانی ما این است که بخش قابل توجهی از این اعتبارات در پروژه‌های دولتی مورد استفاده قرار گیرد و با توجه به بدهی بالای دولت به حجم بدهی‌ها بیفزاید و مشکلات را افزایش دهد.

محمد حسین روشنک  نیز معتقد است بخش خصوصی مهم‌ترین مانع توسعه  کشور را عدم شفافیت می‌دانند و معتقدند اولین اقدام برای توسعه بخش خصوصی فسادزدایی است.

وی تاکید می کند:از طرف دیگر، اقتصاد ایران از نبود شفافیت رنج می‌برد و مبادلات مالی و اقتصادی و ثروت افراد در کشور شفاف نیستند.

وی معتقد است در اقتصاد ایران شفافیت‌نداشتن نظام بانکی و نهادهای مالی موجب شده امکان شفافیت اقتصادی مقدور نباشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد