اتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزی خراسان رضوی

پایگاه خبری و اطلاع رسانی

سال حمایت از کالای ایرانی

منو

ساخت هنرستان کار و دانش برای زلزله زدگان غرب کشــور توسط اتاق بازرگانی مشهد با همیاری جامعه یاوری خراسان

ساخت هنرستان کار و دانش برای زلزله زدگان غرب کشــور  توسط اتاق بازرگانی مشهد با همیاری جامعه یاوری خراسان
نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : سه شنبه ، 19 دي 1396

ساخت هنرستان کار و دانش برای زلزله زدگان غرب کشــور

توسط اتاق بازرگانی مشهد با همیاری جامعه یاوری خراسان  

 

رئیس هیأت مدیره جامعه یاوری خراسان گفت: اتاق بازرگانی خراسان رضوی با همیاری جامعه یاوری خراسان یک هنرستان کار و دانش  در کرمانشاه می سازد.

 

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی:

غلامحسین شافعی در ملاقات با جمعی از خیرین و تشکل ها در اتاق مشهد افزود: این هنــرستان کار و دانش با توجه به نیاز جوانان این خطه به کار و اشتغال برای آینده آنها ساخته می شود.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان رضوی افزود: ساخت چنین هنرستان هایی توسط جامعه یاوری خراسان مسبوق به سابقه است و این تشکل در سال 85 هنرستان دارالفنون توس را در زلزله بم ساخته است .

وی گفت: تشکل مردم نهاد جامعه یاوری هم اکنون 548 پروژه خود را احداث می کند.

رئیس اتاق ایران در ادامه با ذکر گزارشی از تعداد مدرسه های آسیب دیده در زلزله اخیر کرمانشاه نیز گفت: از حــدود 85 مدرسه در منطقه، 53 مدرسه تخریب صددرصد شده اند.

وی ادامه داد: اتاق بازرگانی ایران در قالب پویشی، ساخت 45 مدرسه را در مناطق زلزله زده غرب کشور به عهده گرفته است که هماهنگی های لازم در این راستا انجام پذیرفته است.

 

نائب رئیس اول اتاق مشهد نیز در این نشست با اشاره به سوابق جامعه یاوری خراسان در ساخت مدارس فنی و حرفه ای گفت: در ساخت این پروژه ها آنچه حائز اهمیت می باشد ساخت ســریع پروژه ها می باشد و اتاق بازرگانی خراسان رضوی آمادگی دارد ساخت هنرستان کار و دانش را با کمک جامعه یاوری خراسان در مناطق زلزله زده آغاز نماید.

 

حمید طیبی عضـــو هیأت نمایندگان اتاق نیز می گوید: پس از زلزله کرمانشاه جلساتی برای ساخت هنرستان و آثار مطلوب اجتماعی آن برای جوانان منطقه در اتاق مشهد برگزار گردید.

وی ادامه داد: در همین راستا جلساتی در اتاق ایران نیز تشکیل گردید و از آنجاییکه مشخصه کارهای خیر سرعت انجام کار خیر می باشد ساخت مدارس تخریب شده در اولویت اتاق های بازرگانی سراسر کشور قرار گرفت.

وی بر ساخت هنرستان کار و دانش توسط اتاق بازرگانی مشهد و با همکاری جامعه یاوری خراسان تأکید کرد.

 

حمید مستشاری عضو جامعه یاوری خراسان با عنوان اینکه در مباحث امور خیریه باید از همه سلایق استفــاده کنیم گفت: با همکاری نهادهای خیریه و تشکل های مردم نهاد در مناطق زلزله زده کارهای بزرگی انجام خواهد گرفت.

 

علی دادور مدیرعامل جامعه یاوری نیز که مدیریت انجام این پروژه بر عهده وی نهاده شده است با عنـــوان اینکه در صحبت هایی با مسئولین آموزشی مناطق زلزله زده نیازسنجی آموزش این مناطق انجام شده است تأکید کرد : به زودی کار ساخت این هنرستان توسط اتاق مشهد با همکاری جامعه یاوری خراسان انجام خواهد شد.

 

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد