اتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزی خراسان رضوی

پایگاه خبری و اطلاع رسانی

سال حمایت از کالای ایرانی

منو

تسريع درتشكيل شوراي معادن استان

تسريع درتشكيل شوراي معادن استان
نویسنده خبر : روابط عمومی تاریخ بارگذاری : چهارشنبه ، 06 دي 1396

رییس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق مشهد خواستار شد:

تسریع در تشکیل شورای معادن استانها

 

علی اصغرپورفتح الله، رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق مشهد ضمن اشاره به ماده 54 برنامه ششم توسعه مبنی بر تشکیل شورای معادن استانها خواستار تشکیل این شورا در استان خراسان رضوی گردید.

      عضو هیات نمایندگان اتاق مشهد با اشاره به مصوبه هفته جاری مجلس و تعیین نمایندگان محترم تربت حیدریه و خواف آقایان باستانی و نگهبان سلامی بعنوان نمایندگان ناظر مجلس شورای اسلامی جهت شورای معادن استان و تشکیل جلسات آن ، اظهار امیدواری کرد.

      وی افزود: نظر به اینکه معدن و صنایع معدنی از حلقه های اصلی اقتصاد مقاومتی می باشند و با توجه به ظرفیت ویژه استان خراسان رضوی، توجه هر چه بیشتر به این بخش حائز اهمیت است.

      رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی ضمن تشکر از نماینده عالی دولت و مدیران صنعت و معدن استان بخاطر حمایت شان از تکمیل حلقه های زنجیره سنگ آهن و احداث واحد های صنعتی فراوری در منطقه خواف توسط بخش خصوصی و عمومی خواستار توجه به واحد های کوچک معدنی نیز شد.چرا که راه اندازی واحدهای کوچک معدنی (SME  ها) علاوه بر ایجاد اشتغال در مناطق محروم می توانند سبب تقویت امنیت ، توسعه اقتصاد پایدار و جلوگیری از مهاجرت به مناطق بیشتر برخوردار گردد.وی افزود بدون شک اقدامات انجام شده در منطقه خواف از اقدامات موثر و ماندگار در دولت تدبیر و امید است.

عضو هیات مدیره نمایندگان اتاق مشهد افزود: قانون گذار با توجه به اهمیت معدن در آینده اقتصاد کشور، ترکیب این شورا را مرکب از استاندار به عنوان رئیس شورا که اختیارات آن غیر قابل تفویض بوده و شخصاً بایستی جلسات شورای معادن استان را راهبری نماید، دونفر نماینده ناظر مجلس، معاون امور عمرانی استانداری و رئیس سازمان صنعت معدن تجارت استان به عنوان دبیر شورا و مدیران حفاظت محیط زیست ، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی ، فرمانده نیروی انتظامی، روسای اتاق بازرگانی و تعاون و دو نفر از سازمان نظام مهندسی معدن استان و یک نفر قاضی با معرفی رئیس قوه قضاییه از اعضای این شورا قرار داده است.

    پورفتح اله اظهار امیدواری کرد همزمان با تشکیل جلسات شورای معادن استان خراسان رضوی یکی از آرزوهای معدن کاران استان یعنی تحقق پنجره واحد معدنی موضوع ماده 70 قانون  برنامه  پنجم نیز اجرا می شود تا مشکلات مربوط به استعلامات  و بروکراسی موجود به نحو مقتضی وبا رعایت قانون حل و فصل گردد.

کلیه حقوق این پورتال مربوط به اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی می باشد